Bloomberg: Bitcoin göstergesi, Haziran’dan beri ilk kez “al” sinyali veriyor

Bloomberg, Bitcoin'de GTI VERA göstergesinin pozitife döndüğünü ve bunun Haziran'dan beri ilk kez görüldüğünü bildiriyor.

Bloomberg‘de yer alan habere göre, Bitcoin’in küresel finansal piyasalardaki kargaşanın ortasında bir güvenli liman olarak hareket edip etmediği tartışılırken teknik analistler tarafından takip edilen bir gösterge, en büyük kripto paranın daha büyük yükselişler kaydedebileceğine işaret ediyor.

Pozitif ve negatif eğilimleri tespit etmede kullanılan GTI VERA göstergesine dayanarak en büyük kripto para, hafta sonu işlemlerine bağlı olarak yeni bir alım sinyali üretti.

Aşağıdaki grafikte görülebileceği gibi bu Haziran ayından beri ortaya çıkan ilk alım sinyali ve potansiyel olarak daha yüksek seviyelerin gelebileceğini gösteriyor.

Kaynak: Bloomberg

Bu arada kurumsal ve büyük ölçekli yatırımcılara hizmet veren kripto para platformu SFOX’un CEO’su Akbar Thobhani, Bloomberg’e verdiği demeçte, “Bitcoin, %10’luk vergi duyurularının ortasında neden olumlu bir ivme kazandığını açıklayabilecek şekilde altına benzer bir değer deposu statüsüne sahip gibi görünüyor.” yorumunu yaptı.

Bitcoin, TSİ 08.00 itibari ile kripto para borsası Bitstamp’te 11,938 dolardan alınıp satılıyor.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl