Tom Lee: Bitcoin, güçlü bir yıla hazırlanıyor

Wall Street stratejisti Tom Lee, Bitcoin'in güçlü bir yıl için hazırlık yaptığını ve 2019'un bir geri dönüş yılı olacağına inandığını söyledi.

Bir Bitcoin boğasına göre 2019 yılı Bitcoin’in geri döndüğü yıl olacak.

Dijital para, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığından bu yana zor zamanlar geçirdi ve 2017 yılının sonunda 20 bin dolarlık tepe noktasından düşerek bugün 3800 dolardan alıcı buluyor.

Öte yandan geçtiğimiz Aralık ayında Bitcoin’in gerçek değerinin 13800 – 14800 dolar aralığında olduğunu ileri süren Fundstrat stratejisti ve ünlü Bitcoin boğası Tom Lee, 2019’un elverişli makroekonomik eğilimler sayesinde kripto para için bir geri dönüş yılı olabileceğini söyledi.

CNBC’ye konuşan Lee, “Küresel piyasalarda yatırımcıların risk iştahı yüksek ve bu Bitcoin için pozitif bir şey. Dolar da geçen sene olduğu gibi artmıyor.” dedi.

Lee, ayrıca dijital paranın 200 haftalık hareketli ortalamasının üzerinde tutunduğunu belirterek Bitcoin için olumlu teknik göstergelere dikkat çekti.

Analist, sözlerinin devamında JPMorgan ve Mizuho Bank’ın kendi kripto paralarını çıkarmasının yanı sıra Facebook ve bazı diğer sosyal medya şirketlerinin de bu alanda vites yükselttiğini belirtti. Lee, daha sonra “Bitcoin’in geniş ölçüde kullanılır hale geldiği Venezuela gibi yerlerde kaos, benimsemenin büyümesini sağlıyor. Bunların gerçekte güçlü bir yılın hazırlığı olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Lee, kripto paralar konusunda artan farkındalığın halihazırda şekillenmeye başlayan bir değişim olan resmi varlık sınıfı haline gelmelerine daha da yakınlaştırabileceğini ileri sürdü.

Analist muhtemel alıcıların 200 günlük hareketli ortalamaya dikkat etmesi gerektiğini ifade etti. Lee, bu konuda Bitcoin’in şu anki seviyelerini koruması halinde Ağustos ayında 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkacağını ve bunun 2018’in sonlarındaki fiyat çöküşü sırasında kaybettiği zemini geri kazanmasına yardımcı olacağını söyledi.

Lee son olarak “Bitcoin Cash ile yapılan çatal savaşlarından sonra Bitcoin’in 6100 dolardan 3100’e düşmesiyle oluşan zararın onarılmasına ihtiyaç var. Bunun piyasa dinamikleri konusunda yatırımcının güvenini gerçekten baltaladığını düşünüyorum.” dedi.

Haber: CNBC


Tom Lee, Uzmancoin’de

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun