Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

270 milyar doları yöneten şirket, Bitcoin için “400,000 dolar” dedi

Yönetimi altında 270 milyar dolarlık varlık bulunan Guggenheim Partners'ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, temel değerlendirmelerinin Bitcoin'in fiyatının 400 bin dolar olması gerektiğini gösterdiğini söyledi.

Bitcoin fiyatı, bugün yeni bir rekora uzanırken finans dünyasının ağır isimlerinden ilgi çekici açıklamalar geliyor.

Yönetimi altında 270 milyar dolar değerinde varlık bulunan Guggenheim Partners’ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, Bloomberg TV’ye yaptığı açıklamada, değerlendirmelerinin Bitcoin’in yaklaşık 400 bin dolar değerinde olması gerektiğini gösterdiğini söyledi.

Bitcoin’in çok kısa sürede büyük bir çıkış yaşadığını vurgulayan Minerd, “Temel değerlendirmelerimiz, Bitcoin’in yaklaşık 400 bin dolar değerinde olması gerektiğini gösteriyor.” şeklinde konuştu. Minerd, sözlerinin devamında tahminlerinin Bitcoin’in kıtlığına ve altının özelliklerini taşımasına dayandığını söyledi. Minerd ayrıca Guggenheim’ın Bitcoin 10 bin dolar civarında işlem görürken yatırım yapma kararı verdiklerini belirtti.

Guggenheim, geçtiğimiz ay ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderdiği bir belgede, Makro Fırsatlar Fonu aracılığıyla Grayscale’in Bitcoin Trust (GBTC) ürününü kullanarka Bitcoin’e dolaylı yoldan yatırım yapabileceğin bildirmişti.

Bitcoin, bu sene kurumsal yatırımcılardan büyük ilgi gördü. Yılın başlarında yatırım dünyasının önde gelen ismi Paul Tudor Jones, Bitcoin’in agresif merkez bankası politikasına karşı nasıl bir ‘hedge’ işlevi görebileceğini özetleyen bir not kaleme alırken ve Bitcoin’e yatırım yaptığını açıklarken geçen ayın başlarında da milyarder Stanley Druckenmiller, Bitcoin aldığını söylemişti. Yine Ekim ayında varlık yönetimi devi Stone Ridge, 10 bin BTC’lik alım yaptığını bildirdi. Square ve MicroStrategy gibi şirketler de sırasıyla 4 bin 700 ve 38 bin 250 BTC satın aldılar. Son olarak İngiliz yatırım şirketi, Kasım ayında 45,000 BTC aldığını duyurdu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl