Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

BtcTurk CEO’su Güneri: Bitcoin’e taşınabilecek para havuzu giderek büyüyor

Habertürk'teki Para Gündem programına konuk olan BtcTurk CEO'su Özgür Güneri, Bitcoin'e geçiş yapabilecek para havuzunun her geçen gün daha da büyüdüğünü söyledi. Güneri ayrıca, son zamanlarda yaygınlaşan 100, 125 gibi kaldıraç oranlarının aşırı riskli ve gereksiz olduğunu ifade etti.

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, bugün Habertürk ekranlarında yayınlanan Para Gündem programına konuk oldu.

Program, Bitcoin’in yükselişinin devam edip etmeyeceği sorusuyla başladı. Güneri, son iki yılda endüstri açısından çok önemli gelişmeler yaşandığını, önümüzdeki dönemde fiyatın yukarı yönlü dalgalandığının görülebileceğini ve Bitcoin’e kayabilecek para havuzunun her geçen gün büyüdüğünü söyledi. BtcTurk CEO’su şöyle konuştu:

“Bugünü anlamak için son iki yıla bakmak lazım. Son iki yılda endüstri açısından çok önemli gelişmeler yaşandı. Bunların bir kısmı Bitcoin’de yaşandı. Cüzdan sayısı, kullanıcı sayısı, piyasa değeri anlamında bakıldığında inanılmaz bir gelişme var. Önümüzdeki dönemde fiyatın muhtemelen yukarı yönlü dalgalandığını görebiliriz. Daha fazla kullanıcı içeri girmek için istek duyabilir. Bunu tetikleyen küresel gelişmeler de var. Örneğin korona virüsü bile bunun bir parçası. Küresel olayların Bitcoin’e yansımasının altına göre daha yüksek olacağını düşünüyorum. Bir de sağ olsunlar, merkez bankaları para basmaya devam ediyorlar. Dolayısıyla Bitcoin’e kayabilecek havuz da her geçen gün daha da büyüyor.”

Güneri ayrıca geleneksel finans dünyasından kripto para sektörüne gelen enstrümanların risk oluşturduğunu ileri sürdü. “Bitcoin’in üzerine 100 ve 125 kat gibi kaldıraçlar aşırı riskli ve gereksiz” diyen CEO, şu ifadeleri kullandı:

“Endüstriyi bekleyen şöyle bir risk var. Daha fazla kullanıcının bu tarafa yöneliyor olması ile beraber bizim önümüzde en azından onları doğru tercihler yaptıracak, kolayca Bitcoin’e ulaşabilecekleri, bunu yaparken beklentilerin ötesinde risk alıp o zor kazandıkları tasarruflarını çar çur etmeyecekleri bir ekosistem oluşturmak. Bizim en büyük önceliğimiz bu. Farklı geleneksel enstrümanların bu tarafa kaydığını görüyoruz. Zaten çok aşırı volatil olan ürünlerde 100 kat kaldıraç, 125 kat kaldıraç gibi yeni finansal yapılanmaları açıkçası aşırı riskli ve gereksiz buluyorum.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl