Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Güney Kore, Bitcoin’i resmen yasallaştırdı

Bitcoin’i bir havale yöntemi olarak tanıyan Güney Kore hükümeti, uluslararası Bitcoin transferlerini resmen yasalaştırdı. Bitcoin ticaret platformları ve borsaları için de yasal bir çerçeve oluşturulmak üzere. 3 Temmuz’da iktidardaki Demokratik Parti milletvekili Park Yong-jin, Güney Kore hükümetinin Bitcoin pazarını düzenlemeye hazır olduğunu açıklamıştı. Bitcoin kullanıcıları ve işletmeleri için Bitcoin pazarının ve sektörün büyümesini daha da kolaylaştıracak bir dizi değişikliğin gerçekleştirileceği belirtilmişti. O tarihten bugüne Güney Kore hükümeti somut bir adım attı. Hükümet; ödemeleri, transferleri ve diğer işlemleri kolaylaştırmak için Bitcoin...

Bitcoin’i bir havale yöntemi olarak tanıyan Güney Kore hükümeti, uluslararası Bitcoin transferlerini resmen yasalaştırdı. Bitcoin ticaret platformları ve borsaları için de yasal bir çerçeve oluşturulmak üzere.

3 Temmuz’da iktidardaki Demokratik Parti milletvekili Park Yong-jin, Güney Kore hükümetinin Bitcoin pazarını düzenlemeye hazır olduğunu açıklamıştı. Bitcoin kullanıcıları ve işletmeleri için Bitcoin pazarının ve sektörün büyümesini daha da kolaylaştıracak bir dizi değişikliğin gerçekleştirileceği belirtilmişti.

O tarihten bugüne Güney Kore hükümeti somut bir adım attı. Hükümet; ödemeleri, transferleri ve diğer işlemleri kolaylaştırmak için Bitcoin servis sağlayıcılarını resmen yasalaştırdı. Aynı zamanda Güney Kore, Filipinler gibi Bitcoin’i bir havale yöntemi olarak yasal hale getirdi.

Bitcoin, Filipinler’de bir yasal havale yöntemi olarak kabul edildiğinde ülkede Bitcoin piyasası hızlı bir büyüme göstermişti. Güney Kore, Bitcoin’i henüz yasal bir para birimi olarak tanımasa da atılan bu adım, bunun bir öncülü gibi.

Büyük olasılıkla yakın gelecekte yasal bir para birimi olarak kabul edilecek

Hükümet, yakın gelecekte Bitcoin pazarını yakın tamamen düzenlediğinde Bitcoin, ülkede Japonya gibi yasal bir para birimi olarak kabul edilecek. Bunun sonucunda ise muhtemel olarak Güney Kore’de Bitcoin piyasası hızlı bir şekilde büyüme gösterecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl