Güney Kore hükümeti, Bitcoin borsaları için ruhsat uygulaması getirecek

Güney Kore hükümeti, kripto para borsaları için New York'un BitLicense sistemine dayanan bir onay sistemini kabul etmeyi düşünüyor.

BusinessKorea’nin haberine göre, Güney Kore hükümeti, kripto para borsaları için New York’un BitLicense sistemine dayanan bir onay sistemini kabul etmeyi düşünüyor.

Haberde bildirildiğine göre, bu konuda ülkede Haziran 2018’deki seçimlere kadar nihai bir karar alınması olası değil.

Bir hükümet yetkilisi konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Kripto para birimleri üzerine ek regülasyon olarak bir kripto para borsası onay sistemini kabul etmeyi düşünüyoruz. Büyük olasılıkla bunun için seçici bir ruhsat veren New York eyaletinin modelini göz önünde bulunduracağız.”

BitLicense, Ağustos 2015’ten bu yana kripto para borsası operasyonu yürütmek için New York Finansal Hizmetler Dairesi tarafından verilmeye başlanan bir ruhsat. Japonya da Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından verilen benzer bir ruhsat uygulamasına sahip.

Güney Kore’de dikkat çeken istatistik

Yapılan bir araştırmaya göre Güney Koreli yatırımcıların yüzde 80’i şimdiye dek kripto yatırımlarından kazanç sağladı. Buna ek olarak, Güney Koreli maaşlı çalışanların 3’te 1’inden fazlası kripto para birimlerGüneyine yaklaşık ve ortalama olarak 5000$ yatırdı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl