Bitcoin fiyatı, Güney Kore’den gelen yeni açıklamayla sert düştü

Güney Kore'nin maliye bakanının bir radyo kanalına yaptığı açıklamanın ardından Bitcoin ve diğer kripto para birimleri sert düşüşler yaşadı.

NY Post ve Independent’ta yer alan haberlere göre, Güney Kore’nin maliyeden sorumlu en yetkili kişisinin kripto para birimlerinin ticaretine yönelik bir darbenin hala mümkün olduğunu belirtmesinin ardından Bitcoin‘in ve diğer kripto para birimlerinin fiyatları büyük düşüşler yaşadı.

‘Kripto para ticareti yasağı canlı bir seçenek’

Maliye Bakanı Kim Dong-yeon, bugün yerel radyo istasyonu TBS ile yaptığı röportajda, kripto para birimlerinin ticaretini yasaklamanın “canlı bir seçenek” olduğunu ifade etti. Hükümet, kapsamlı bir incelemenin ardından kesin kararlarını vereceklerini, bunun sadece bir öneri olduğunu ve daha fazla müzakereye ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Geçtiğimiz hafta ülkenin adalet bakanının Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ticaretinin yasaklanacağı yönündeki açıklaması büyük düşüşleri de beraberinde getirmişti. Bakanlık, henüz nihai kararın alınmadığını söylemişti.

Son olarak Bitcoin, dün 14.000$’ın üzerinde işlem görüyordu. Güney Kore’den gelen bu açıklamanın ardından fiyat 11.700$’a kadar geriledi. Diğer kripto para birimlerinde yüzde 40’ı aşan düşüşler yaşandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

5 yorums

 1. Ayşe Yanıtla

  Tekrar cıkısa geçermi acaba

 2. Ali Yanıtla

  Sizce bu Coin bursaları özellikle ripple ne kadar daha döşer arkadaşlar ?

  1. ahmet Yanıtla

   yazmayı öğren önce boşver ripple’ı

 3. Fatih Yanıtla

  Güney Kore bu işi bilmiyorsa yapmasın artık Her seferinde bu aptallar yüzünden borsalar çakılıyor.

 4. Gokay Yanıtla

  Her 3 ayda bir bunu yapıyorlar