2017’den beri görülmemişti: Bitcoin’de 1 milyon barajı aşıldı

Bitcoin'de günlük bazda aktif adreslerin sayısı 1 milyonu geçti. Bu, 27 Kasım 2017'den beri ilk kez görülüyor.

CoinDesk’te yer alan habere göre, Bitcoin bugün 27 Kasım 2017’den bu yana görülmeyen bir kilometre taşını geride bıraktı. CoinMetrics.io’nun verileri, günlük aktif olarak kullanılan adreslerin sayısının 1 milyonu geçtiğini gösteriyor.

Kaynak: CoinMetrics

Bu durumu fark eden kripto para araştırmacısı Kevin Rooke, bugün akşam saatlerindeki bir Twitter gönderisinde şöyle yazdı:

“Bitcoin’de günlük aktif adres sayısı 27 Kasım 2017’de ilk defa 1 milyonu geçtiğinde 1 BTC 9,352$ ve işlem ücretlerinin medyanı da (ortanca değer) 3.23$’dı. Dün ise, 1 BTC 8,230$ ve işlem ücretlerinin medyanı da 1.33$’dı.”

 

Günlük aktif adreslerin sayısı pratikte pek bir anlam ifade etmese de, büyük borsalardan veya büyük borsalara yapılan doğrudan transferlerden ayrı olarak gerçek ve benzersiz transferleri göstermesi açısından önemli bir metrik. Ayrıca, Blockchain üzerinde işlem yapan bir milyondan fazla benzersiz adresin olması Bitcoin için kötü bir şey olmasa gerek.

Uber’in günde tahmini olarak 14 milyon sürüş yaptığı ve Apple’ın da yine aynı şekilde 2017’de 799 bin iPhone sattığı düşünülürse Bitcoin’in dünyanın en büyük markalarından bazılarının işlem hacmine ulaştığını söylenebilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun