Bitcoin’de işlem hacmi ikiye katlandı

Bitcoin'in işlem hacmi, dün 6900'den 7400'ün üzerine doğru gerçekleşen sert yükselişle birlikte geçen haftaya göre iki katına çıktı.

Bitcoin’in son haftalardaki düşük hacmi piyasadaki kısa vadeli trend için endişe oluşturuyordu. Örneğin 9 Temmuz’da Bitcoin’in hacmi, geniş çapta işlem gören ve ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin olan Tether’in (USDT) hacminden daha düşüktü.

BTC’nin hacmi 7 günden kısa bir süre önce 3,3 milyar doların altındaydı ancak 18 Temmuz itibariyle 6,7 milyar doların üzerinde yer alıyor. Tether’in günlük işlem hacmi ise kendisi için tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4 milyar dolar civarında yer alıyor.

BTC/USDT hacminde artış 4 kata ulaştı

Binance gibi büyük kripto para borsalarında USDT’ye karşı BTC’nin işlem hacmi, 100 milyon dolardan 432 milyon dolara çıkarak dört kat arttı.

Bitcoin’in 6,600 dolardan 7,400 dolara yükseldiği son ralli, eğer hacim düşük kalsaydı büyük olasılıkla kendini sürdüremeyecekti.

Bu arada kripto para piyasasının piyasa değeri 300 milyar doların hemen altında yer alıyor.

Bitcoin, iki ay öncesine kadar yaklaşık 10 bin dolar civarında seyrediyordu ve şu an itibariyle, 8 bin dolar seviyesinin üzerinde bir ivme bulmaya çalışıyor.

→ STELLAR, ŞERİAT SERTİFİKASI ALAN İLK KRİPTO PARA PROTOKOLÜ OLDU

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl