Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Gizemli “Robin Hood” hacker’lar çaldıkları Bitcoin’i bağışlıyor

Şirketlerin sistemlerini kilitleyerek Bitcoin elde eden bir hacker grubu, bu kazancı "dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için" hayır kurumlarına bağışladıklarını iddia ediyor.

Bir hacker grubu, çeşitli şirketlerden fidye saldırıları yoluyla milyonlarca dolar para elde etti ve bu kazancı “dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için” hayır kurumlarına bağışladıklarını iddia ediyorlar.

İki hayır kurumuna 10’ar bin dolarlık Bitcoin

Büyük, kârlı şirketleri hedef alan ve Bitcoin ile ödeme alana kadar sistemlerini kilitleyen bu hacker grubu, darknet’te yayınlanan bir gönderide, iki hayır kurumuna 10 bin dolarlık Bitcoin bağışı yapıldığını gösteren makbuzlar yayınladı. Bu hayır kurumları Children International ve The Water Project’ti.

Hacker’lar, 13 Ekim’de yayınlanan blog yazısında, “Şirketlerin ödediği paranın bir kısmının hayır kurumlarına gitmesinin uygun olacağını düşünüyoruz. İşimizin ne kadar kötü olduğunu düşünürseniz düşünün birinin hayatını değiştirmeye yardım ettiğimizi bilmekten mutluluk duyuyoruz.” ifadesini kullandılar.

Bir kuruluş parayı istemedi

BBC’ye göre Children International parayı istemedi. The Water Project’ten ise henüz bir açıklama gelmedi.

The Giving Block’u kullandılar

Hacker’lar, bağış için kripto para ile bağış yapmaya imkan veren ABD merkezli bir girişim olan The Giving Block’tan yararlandı. Şirket, bu paraların gerçekten çalınıp çalınmadığını belirlemeye çalıştığını, belirlemeleri halinde hak sahibine iade edileceğini belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl