Cumberland: Bu defa durum farklı, Bitcoin hacmi daha önemli

Chicago merkezli trading şirketi DRW Holdings’in yan kuruluşu olan Cumberland’a göre, hacimler yılın en yüksek seviyelerinden düşmesine rağmen ‘son derece yüksek’ kalmaya devam ediyor.

Cumberland şirketi, her gün borsalarda takas edilen yaklaşık 50 milyar dolarlık Bitcoin türevlerine dayanarak kripto paralardaki günlük faaliyetin 100 milyar doların üzerine ya da ABD hisse senetlerinin yaklaşık beşte birine ulaşabileceğini ileri sürüyor. DRW yan kuruluşu, ilkbahar aylarındaki piyasa düşüşünden bu yana fiyat dalgalanmalarında hafifleme yaşandığını belirtiyor.

“Bu sefer durum farklı, piyasa dengede”

Şirketin Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, kripto para piyasasının durumuyla ilgili son zamanlarda yaşanan dalgalanma kaynaklı endişelerin, muhtemelen hacimlerin çok daha düşük seviyelerde seyrettiği 2018 ile yapılan karşılaştırmalar sebebiyle olduğu bildirildi. Açıklamada, “Bu sefer durum farklı. Bu fiyat noktasında, can çekişen bir varlığın fiyat modelinden ziyade, büyük ve büyüyen bir piyasanın dengede olduğunu gösteriyor” dendi.

Bitcoin’in fiyatı 19 bin ila 20 bin dolar arasındaki dar bir aralıkta sıkışıp kaldığından, kripto para piyasası için çeşitli volatilite göstergeleri son zamanlarda önemli ölçüde azaldı.

“Kriptolara ilgi azalmadı”

Cumberland, bu gelişmeden çıkarılacak sonucun, dijital varlıklar alanına yönelik bir ilgi eksikliği olduğu anlamına gelmemesi gerektiğini vurguladı.

Bitcoin Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl