Bitcoin’de haftalık aktif adresler, 9 ayın rekorunu kırdı

Aktif haftalık Bitcoin adresleri sayısı, son bir haftada 830 bini geride bırakarak 9 ayın en yüksek seviyesine yükseldi.

Bitcoin fiyatı, birkaç haftadır 7000 dolar civarında işlem görüyor. Bir numaralı kripto para, haberin yayına girdiği dakikalarda 7070 dolardan alınıp satılıyor.

Fiyat, Bitcoin’in doğasına göre nispeten yatay bir seyir izlerken haftalık aktif adres sayısı 9 ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Kripto para araştırma şirketi Coin Metrics’in verileri, haftalık aktif Bitcoin adresleri sayısının son günlerde 830 bini aştığını gösteriyor. Bu seviye, geçen yılın Temmuz ayından beri görülmemişti.

Yukarıdaki grafikte gözlemlenebilen eğilim, yatırımcılar ve trader’ların piyasaya katılımlarının arttığı anlamına geliyor. Bu eğilim, yaklaşan blok ödülü yarılanması nedeniyle fiyatta sert hareketler bekleyenlerden kaynaklanıyor olabilir. Bilindiği üzere, önümüzdeki Mayıs ayında Bitcoin’de madencilik ödülleri yarı yarıya düşecek. Uzmancoin halving sayacına göre, dört yılda bir gerçekleşen bu olayın meydana gelmesine yaklaşık olarak 24 gün var.

Bitcoin'de haftalık aktif adres sayısı
Bitcoin’de haftalık aktif adres sayısı, kaynak: CoinMetrics

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl