Halving bitmedi! Bitcoin’den sonra halving yaşayacak 3 büyük altcoin

Bitcoin'de geçtiğimiz haftalarda tamamlanan blok ödülü yarılanması (halving) sonrası, önümüzdeki aylarda 3 önemli altcoin'de de halving yaşanacak.

Bitcoin’de blok ödülü yarılanması (halving) 11 Mayıs günü itibari ile tamamlanmış olsa da kripto para piyasasında halving, bu yıl henüz bitmedi.

2020 için şimdiye kadar Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV), Dash (DASH) ve Bitcoin’de (BTC) yarılanmalar görüldü. Bundan sonra da yıl sonuna kadar 3 farklı kripto parada daha blok ödülleri yarıya inecek.

İlki gizlilik odaklı bir kripto para olan Zcoin’de (XZC) gerçekleşecek Eylül ayında halihazırda 12.5 XZC olan ödüller, 6.25 XCZ’ye düşürülecek. Bir sonraki Zcash (ZEC) olacak. Yine bir başka gizlilik odaklı kripto para olan ZEC’de tahmini olarak Kasım ayında 12.5 ZEC’lik blok ödülü, 6.25 ZEC’ye inecek.

Zcash’te enflasyon sorunu

ZEC şu anda yıllık yüzde 28’lik bir enflasyon oranına sahip ve bu büyük kripto paralar arasında en yüksek oran. Kripto paranın fiyatını da önemli ölçüde baskılayan bu enflasyona dönük endişeler, gerçekleşecek yarılanma sonrası hafifleyebilir.

Önemli altcoin’lerde son yarılanmayı Horizen (ZEN) deneyimleyecek. Kasım ayı içerisinde ZEN’in blok ödülleri, 12.5 ZEN’den 6.25 ZEN’e çekilecek.

Halving’ler, dolaşıma giren yeni kripto paraların miktarı yarı yarıya azaldığından fiyatları pozitif yönde destekleme potansiyelleri taşıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl