Bitcoin halving Google aramalarında rekor: Türkiye geride kaldı

Bitcoin'de "halving" olarak bilinen ödül yarılanmasına 2 günden az bir süre kala Google'daki konuyla ilgili aramaların da gittikçe arttığı görülüyor. Arama oranı tüm zamanların rekorunu kırarken, Türkiye'den yapılan aramaların ise Nijerya, Hollanda, Yunanistan, Güney Kıbrıs gibi ülkelerin bir hayli gerisinde kaldığı görülüyor. Türkiye'nin bu anlamda lideri ise Tunceli şehri oldu.

Bitcoin’de madencilerin ödüllerini blok başına 6.25 BTC’den 3.125 BTC’ye düşürecek olan halving güncellemesine artık çok az bir zaman kaldı. Halving’e kısa süre kala dünya çapındaki Google aramalarının da arttığı görülüyor.

Halving ile ilgili yapılan aramalar Google’da tüm zamanların rekorunu kırarken, puan 100 seviyesine ulaştı. En fazla arama Hollanda’da yapılırken ikinci sırada İsviçre, 3. sırada Slovenya, 4. sırada Avusturya ve 5. sırada ise Güney Kıbrıs yer aldı.

Türkiye 51. sırada…

Dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD 38., enflasyonun yüksek olduğu Arjantin 31., Yunanistan 42., ve Türkiye de 51. sırada yer aldı. Bitcoin ülkesi El Salvador ise 19. olarak listeye girdi.

Tunceli birinci…

Türkiye’de okuma oranındaki yüksek seviye ile bilinen Tunceli şehri, halving’i en çok aratan il oldu. Kastamonu 2., Adıyaman da 3. sırayı aldı. İstanbul 8, Ankara da 10. sırada bulundu.

Küresel çapta İngilizce olarak yapılan aramalarda en çok sorulan sorular, “2024 Bitcoin halving’i ne zaman, Bitcoin halving 2023, halving geri sayımı” oldu. Türkiye’de de yine benzer sorular soruldu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. mert Yanıtla

    Bildiğimiz ve beklediğimiz için arama ihtiyacı duymamışız. *Runes*