“Halving fiyatlanmadı” diyen BitGo yöneticisi: Büyük değişimler tetiklenecek

Bitcoin'de madenci ödüllerini yarı yarıya azaltacak olan halving'e sayılı günler kala kripto saklama şirketi BitGo'nun yöneticisi Matt Ballensweig, yarılanmanın hala fiyatlanmadığını iddia etti. Ballensweig, argümanını ETF'leri örnek göstererek savundu.

2022’deki kripto krizinde Genesis şirketinden istifa eden ve BitGo’ya katılan Matt Ballensweig, kripto para dünyası tarafından heyecanla beklenen halving’in hala fiyatlanmadığını belirtti.

“ETF’lerde ne oldu, ona bakın”

Amerikan medyasından The Block‘a konuşan Ballensweig, ocak ayında ABD’de onaylanan ETF’leri örnek gösterdi ve şunları söyledi:

“Hem yatırımcılar hem de trader’lar aynı soruyu soruyor. Halving fiyatlandı mı, fiyatlanmadı mı merak ediliyor. Spot ETF’lerin de onaylanmadan önce fiyatlandığı söyleniyordu ama ne oldu? Onaydan sonraki 60 gün içinde fiyat çok büyük bir ralli yaptı. Bu nedenle fiyatlanmanın geldiğini düşünmüyorum”

“Büyük değişimler tetiklenecek”

Ballensweig, bazı olayların borsaların tahtalarındaki arz-talep dinamiklerinde önemli değişimleri tetiklediğini ve yaklaşan yarılanmanın da bunu yapacağını düşündüğünü ifade etti:

“Belli başlı olaylar, borsa emir defterlerindeki arz-talep mekaniğinde büyük değişikliklere yol açar. Çünkü spot Bitcoin ETF’leri onaylandığında, bu ürünlere akmaya hazır olan ve önceden bilinen, taahhüt edilmiş bir sermaye vardı. Bu da teklif tarafının büyümesine neden oldu. Böylece, önceki olayların ne olduğuna bakılmaksızın fiyat ciddi şekilde yukarı gitti”

“Fiyat artacaktır”

Halving’in ardından borsa emir defterlerinde daha az günlük arz olacağını belirten BitGo yöneticisi bu durumun fiyatı yukarı iteceğini belirtti:

“Herkes kendini halving için konumlandırmaya çalışıyor. Yarılanma sonrasında borsa emir defterlerinde günlük arz düşecek. Talebin büyüklüğü de göz önüne alındığında, bu durum fiyatı yukarı itecektir. Çünkü satış tarafı daha zayıf olacaktır”

Coinbase analistleri tersini düşünüyor

The Block aynı soruyu Coinbase borsasının iki analisti olan David Duong ve David Han’a da sordu. Analistler, bu yarılanmanın, öncekilerden farklı olduğunu belirtti ve fiyatlanmanın gerçekleştiğini söyledi:

“Bitcoin’in, halving öncesinde rekor kırdığı tek yarılanmayı yaşayacağız. Bu nedenle, halving fiyatlanmış da olabilir”

Cumartesi günü (20 Nisan) gerçekleşmesi beklenen halving’in ardından, madencilerin ödülleri blok başına 6.25 BTC’den 3.125 BTC’ye inecek.

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin 66.400 dolar civarında seyrediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl