Bitcoin balinaları çok hareketli: 200 milyon dolarlık transfer

Bitcoin'deki artışı takiben Bitcoin balinaları oldukça hareketli. Son 24 saat içerisinde yaklaşık 200 milyon dolarlık BTC transferi gerçekleştirildi.

Bitcoin’in yükselişi sonrası Bitcoin balinaları çok hareketli. Son 24 saatte balinalar 22 ayrı işlemde yaklaşık 200 milyon dolarlık Bitcoin hareket ettirdi.

En büyük işlem 46.4 milyon dolar değerindeki 9473 BTC’nin Bitfinex’ten bilinmeyen bir cüzdana taşınmasıydı.

Genel olarak Bitcoin’lerin büyük çoğunluğu, kripto para borsalarından taşınıyor. Bu da balinaların yakın zamanda satış yapmayı planlamadıklarına işaret ediyor.

Bitcoin ağında son 24 saatte gerçekleştirilen en büyük ilk 5 işlem şöyle:

Öte yandan analist Tom Lee, eski Bitcoin balinalarının çoğunun kitlesel olarak Bitcoin almaya başladığını söyledi. Lee’ye göre bu eski balinaların büyük bölümü, Bitcoin’in 20,000 dolar olduğu 2017’nin Aralık ayında varlıklarının tümünü tasfiye etmişlerdi.

Bitcoin blok zincirindeki bu hareketlilik, işlem ücretlerinin ve bekleyen işlemlerin büyük ölçüde artmasına yol açtı. Son verilere göre en büyük kripto paranın işlem ücretleri son birkaç günde 0.40 dolardan yaklaşık 2 dolara 5 kat arttı. Bekleyen işlemlerdeki artış ise daha çarpıcı. 5 binlerden 78 bine tırmanan bekleyen işlemler, bugün itibari ile 22 bine geriledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl