Harvard’lı profesör Kenneth Rogoff’dan Bitcoin yorumu

Harvard'lı bir ekonomi profesörü Bitcoin'in 2028 yılına kadar 100 dolar olma ihtimalinin 100 bin dolar olma ihtimalinden daha fazla olduğunu söyledi.

Harvard’lı ekonomi profesörü Kenneth Rogoff, CNBC’ye verdiği demeçte, Bitcoin‘in 2028 yılına kadar 100 dolar olma ihtimalinin 100 bin dolar olma ihtimalinden daha fazla olduğunu söyledi.

Rogoff, ayrıca Bitcoin’in değerinin yalnızca kara para aklamada ve vergi kaçırmada kullanımına bağlı olduğunu ifade etti.

“Bundan on yıl sonra 100 dolar olma ihtimalinin 100 bin dolar olma ihtimalinden daha muhtemel olduğunu görüyorum.” diyen Rogoff şöyle devam etti:

“Esasında kara para aklama ile vergi kaçırmayı ortadan kaldırırsanız Bitcoin’in bir işlem aracı olarak kullanımı çok azdır.”

Rogoff, ısrarla bir anti-Bitcoin duruşuna sahip ve sayıları giderek azalan finansal figürler arasında yer almayı sürdürüyor. JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon’un son zamanlarda Bitcoin’le ilgili olumsuz fikirlerini bir U dönüşüyle değiştirmesi gibi yüksek profilli bir dolu örnek kişiye rağmen bazıları son derece şüpheci kalıyorlar.

Geçtiğimiz ay Berkshire Hathaway’in başkan yardımcısı Charlie Munger, Bitcoin’in “tehlikeli bir zehir” olduğunu söylemişti.

Öte yandan bazı geleneksel finansçıların düşündüğünün aksine Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin kara para aklama ile diğer suç faaliyetlerinde kullanım oranı yüzde 1 bile değil. Kaldı ki tamamen anonim bir kullanım sağlayamayan Bitcoin’de cüzdan adresleri üzerinden kişilerin kimlikleri ortaya çıkarılabilir, bu nedenle de suç faaliyetlerinde kullanım için elverişli değil.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl