Bu Amerikan şirketi, Bitcoin hashrate’inin %30’unu kontrol etmeyi hedefliyor

Bir Amerikan şirketi olan Layer1 Technologies, Bitcoin madenciliğinin yüzde 30'unu kontrol etmeyi kendisine hedef belirledi. Şirket, bu hedefe ulaşmak için sıvı soğutmalı konteynerleri seçti.

Bitcoin madenciliğinin merkezi olduğu artık bilinen bir gerçek. Çin’deki şirketlerin lider kripto paranın madenciliği üzerinde büyük bir hegemonyası var. Amerika, bu gerçeği değiştirmek için kolları sıvamış görünüyor.

Bir Amerikan şirketi olan Layer1 Technologies, önümüzdeki dönemlerde Bitcoin madenciliğinin yüzde 30’unu kontrol etmeyi kendisine hedef belirledi.

Şirket, Bitcoin madenciliği faaliyetlerini şu anda Batı Teksas’ta sürdürüyor. 2019 yılının sonlarında aralarında Digital Currency Group ve Shasta Ventures’ın da bulunduğu çeşitli yatırımcılardan 50 milyon dolar alan Layer1 Technologies, bu başarılı finansman turu sonrasında çok sayıda sıvı soğutmalı madencilik konteyneri kurmaya başaldı.

Bu konteynerler, dünyanın herhangi bir yerine kolaylıkla yerleştirilebiliyorlar. Gelecek yıllarda Bitcoin hashrate’inin yüzde 30’una ulaşmak istediğini açıklayan şirket, bu yöntemi uzun vadeli hedefini başarmak için seçti. Layer1 Technologies, ilk etapta 40 kadar konteyner kurarak hashrate’in yüzde 2’sini elde etmeyi amaçlıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl