Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Şant Manukyan: Bitcoin hayal kırıklığı yarattı

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, Bitcoin'in piyasa düşerken ayakta kalamamasıyla hayal kırıklığı yarattığını söyledi.

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, İş Yatırım Youtube kanalında bugün yayınlanan bir videoda Bitcoin’i değerlendirdi.

Manukyan, Bitcoin’in piyasa düşerken ayakta kalamamasıyla hayal kırıklığı yarattığını söyledi.

Analist, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bitcoin yine bir hayal kırıklığı yarattı diyebilirim. Netice itibari ile altın tarafında bir ‘margin call’ gelmesiyle gerçekleşen satışlar mantığa uygun. Çünkü altın ve gümüş gibi enstrümanlar bütün finans piyasasının tuttuğu entrümanlar. Dolayısıyla zor zamanlarda bunları satarak nakde geçme söz konusu olabilir fakat Bitcoin tarafının profesyonel portföylerde bir, o kadar yer tutmadığını biliyoruz, ikincisi çok da piyasaya uygun hareket etmiyor. Dolayısıyla burada bütün varlıklar satışa uğradı, Bitcoin de satışa uğradı veya insanlar Bitcoin’lerini satarak margin call’larını karşıladı senaryosu bana çok mantıklı gelmiyor. Bitcoin burada kendisini gösterebileceği, piyasa düşerken ayakta kalabileceği bir noktadaydı. Bunda başarılı olamadı ve bu testten iyi çıkmadı ama bu kötü bir trendle karşı karşıyayız anlamına da gelmez. Bu noktada da biraz daha gerileme söz konusu olabilir.”

Manukyan, daha sonra bir kez daha yatırımcıların Bitcoin’in fiyatının yalnızca yarılanma nedeniyle artış göstereceği inancına kapılmaması gerektiğini vurguladı. Manukyan şöyle dedi:

“Daha önceki yarılanmalara girerken Bitcoin belli ölçüde boğa piyasasındaydı. Dolayısıyla yarılanma boğa piyasasının daha kuvvetlenmesine neden olmuştu. Şu anda o boğa piyasasında değiliz. Özellikle 9400’leri aşmadığımız sürece bu konuyu tartışmak bile zor. Dolayısıyla hem iyi bir sınav vermedi hem de yarılanma var diye mutlaka yukarı dönecek görüşünde olmamalıyız. Fiyatın 9400 doların üzerine çıkması durumunda Bitcoin’in resmi netleşecektir.”

Bir numaralı kripto para, haberin yayına girdiği dakikalarda kripto para borsası Bitstamp’te 8680 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl