Finansal danışmanlık devinin CEO’sundan Bitcoin için pozitif fiyat hedefi

Bitcoin'in son fiyat hareketlerinin dijital altın anlatısını güçlendirdiğini belirten finansal danışmanlık şirketi deVere'nin CEO'su, fiyatın 15,000 dolara ulaşacağına inandığını söyledi.

Finansal danışmanlık devi deVere Group’un CEO’su, Bitcoin‘in son günlerdeki fiyat hareketlerinin kripto parayı altının bir dijital biçimi olarak statüsünü sağlamlaştırmaya başladığını gösterdiğini söyledi.

The Independent’a konuşan Nigel Green, Bitcoin’in 2019’da artmaya devam edeceğine ve fiyatının 15,000 dolara çıkacağına inandığını ifade etti.

Green, sözlerinin devamında şu yorumu yaptı:

“Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin, ABD ile ticaret savaşının yoğunlaşması ve Çin Yuanı’nın devalüasyonu gibi gelişmelerin ortasında yüzde 10 yükseldi. Bu tesadüf değil. Piyasanın belirsiz olduğu dönemlerde Bitcoin’in bir güvenli liman varlığı olduğu konusunda fikir birliğinin arttığını ortaya koyuyor. Bitcoin şu anda bir dijital altın şöhretini gerçekleştiriyor. Bugüne kadar altın nihai güvenli liman varlığı olarak biliniyordu fakat dünya giderek dijitalleştikçe Bitcoin gelecekte altını tahtından edebilir.”

Bitcoin, TSİ 10.30 itibari ile kripto para borsası Bitstamp’te 11,351 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl