Ünlü danışmanlık şirketinden karamsar Bitcoin hedefi

Önde gelen bir kripto para danışmanlık şirketinin CEO'su Bitcoin'in fiyatının 2,000 doların ortalarına gerilemesini beklediğini söyledi.

Kripto para danışmanlık şirketi BitOoda’nın kurucusu ve CEO’su Tim Kelly, “Son çaresizlik dalgası, bizi 2,000 doların ortalarında bir Bitcoin fiyatına götürebilir.” dedi.

Bitcoin, şu anda Bitstamp üzerinde 3,570 dolardan işlem görüyor. En büyük kripto paranın fiyatı, hafta başından bu yana yaklaşık yüzde 10 oranında artış gördü.

Kelly, MarketWatch ile paylaştığı analizinde şöyle dedi:

“Piyasanın toparlanmaya başlamadan önceki son çaresizlik dalgasının bizi 3,000 doların altında bir Bitcoin fiyatına götürmesini bekliyoruz. Elbette yanılıyor olabiliriz ve 2018’in en düşük seviyesine tekrar ulaşıncaya kadar satış dalgasının bitmesi olasılığı var.”

Kelly, ayrıca Bitcoin’de 2,400 – 2,800 dolar aralığına doğru aşağı yönlü bir hareket beklediğini belirtti. Bununla beraber analist kısa vadeli bir rallinin BTC‘nin fiyatını 4,030 – 4,300 dolar aralığına geri taşıyabileceğini, hatta direnç haline gelen 5,600 – 6,000 dolar destek seviyelerinin bile mümkün olabileceğini ileri sürdü.

Öte yandan Çinli Bitcoin milyarderi Zhao Dong, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada ayı piyasasının 2019’un sonuna kadar uzayacağını fakat şimdi Bitcoin satın almak ve elde tutmak için en iyi zaman olduğunu söylemişti. Dong, “Bahar 2020 yılında gelecek, yaz ise 2021 yılına kadar görülmeyecek” şeklinde konuşmuştu.

Ayrıca ünlü analist Murad Mahmudov da piyasanın 2019’un ikinci çeyreğinde yeni bir taban oluşturmasını bekliyor. Mahmudov, 2020’nin ikinci çeyreğine kadar da bir boğa koşusu görülmeyeceğini düşünüyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl