Dünyanın en büyük hedge fonlarından biri Bitcoin’e hazırlanıyor

Dünyanın en büyük vadeli işlemler borsası CME, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin‘de vadeli işlemleri başlatacaklarını açıklamıştı. CME’nin bu açıklaması, Bitcoin fiyatında sert yükselişleri de beraberinde getirmişti. CME’yi dünyanın en büyük hedge fonlarından biri olan Man Group takip edecek gibi görünüyor. Man Group’un CEO’su Luke Ellis, Reuters’ın haberine göre, Bitcoin vadeli işlemleri, piyasaya başarılı bir şekilde çıkarsa kendi şirketinin de yatırım seçenekleri arasına Bitcoin’i dahil edeceğini söyledi. Ellis ayrıca dijital para birimlerinin ilginç bir şey olduğunu ifade etti ve “Bugün yatırım evrenimizin bir...

Dünyanın en büyük vadeli işlemler borsası CME, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin‘de vadeli işlemleri başlatacaklarını açıklamıştı. CME’nin bu açıklaması, Bitcoin fiyatında sert yükselişleri de beraberinde getirmişti.

CME’yi dünyanın en büyük hedge fonlarından biri olan Man Group takip edecek gibi görünüyor.

Man Group’un CEO’su Luke Ellis, Reuters’ın haberine göre, Bitcoin vadeli işlemleri, piyasaya başarılı bir şekilde çıkarsa kendi şirketinin de yatırım seçenekleri arasına Bitcoin’i dahil edeceğini söyledi.

Ellis ayrıca dijital para birimlerinin ilginç bir şey olduğunu ifade etti ve “Bugün yatırım evrenimizin bir parçası değil ama olabilir. Eğer Bitcoin üzerinde bir CME geleceği varsa olur” dedi.

Son olarak CME’nin CEO’su Terry Duffy, dün yaptığı açıklamada Bitcoin’de vadeli işlemlerin ne zaman başlayacağı ile ilgili tarih verdi. Duffy, Aralık ayının ikinci haftasına kadar hazır olacağını söyledi.

Bitcoin’de vadeli işlemlerin piyasaya sürülmesi, Wall Street firmalarına Bitcoin ticareti kapısını ardına kadar açacak. Bunun yanı sıra sert fiyat dalgalanmaları ile tanınan dijital para biriminin oynaklığını azaltacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl