Şimdiden 100,000 RT’yi aştı: Milyarder isimden Bitcoin hediyesi

Hayırseverliği ile bilinen milyarder isim Bill Pulte, Twitter'da Bitcoin hediye edeceğini ilan etti. İlgili tweet, kısa sürede 100,000 RT'yi aştı.

Ünlü bir iş insanı ve hayırsever olan Bill Pulte, Twitter’da rastgele birine Bitcoin hediye edeceğini açıkladı. Pulte’nin konuyla ilgili tweet’i birkaç saatte 100,000 RT’yi aştı.

Pulte, kendisini hayırsever ve Twitter hayırseverliğinin mucidi olarak tanımlıyor. Ünlü iş insanı, Twitter hesabından her gün sık sık rastgele birine veya birkaç kişiye çeşitli şekillerde yardım ediyor.

Örneğin ABD’li milyarder dün paylaştığı aşağıdaki Twitter gönderisinde “Bunu retweet’leyenler arasından rastgele birine bir yıl boyunca ayda 100 dolar vereceğim.” diyor.

Yine üç gün önceki bir başka gönderisinde de “Bunu retweet eden kişiler arasından rastgele 100’üne 100’er dolar vereceğim.” ifadelerini kullanıyor.

Pulte görünüşe göre sadece parasal yardımda bulunmuyor, zaman zaman özellikle evsizlere araba veya ev hediye ediyor, yoksullara gıda yardımı da yapıyor.

Bazıları Pulte’nin bunu kendi ününe ün katmak için yaptığını iddia ediyor. Bununla birlikte iş insanın Temmuz ayında sadece 10,000 olan takipçi sayısı bugün itibariyle 500,000’e dayandı. Bu artışta Bitcoin kampanyalarının etkisi büyük. Son kampanya şimdiye kadar 105,000 RT alırken geçtiğimiz haftaki diğer kampanyada RT sayısı neredeyse 200,000’i bulmuştu.

Twitter takipçisi 1 milyona ulaştığında 1 milyon dolar vereceğini söyleyen 31 yaşındaki isim, bir dönem dünyanın en zengin 500 ismi arasında gösterilen milyarder William J. Pulte’nin torunu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl