Bu poker platformu her ay 100 milyon dolarlık Bitcoin satın alıyor

Birkaç çevrim içi poker sitesinin sahibi olan Winning Poker Network'ün CEO'su, Bloomberg'e yaptığı açıklamada her ay 100 milyon dolarlık Bitcoin satın aldıklarını söyledi.

Poker oyuncularının uğrak noktalarından olan birkaç siteyi işleten Winning Poker Network, Bitcoin yoluyla ödeme talebinde büyük bir artış gördü.

Bloomberg’e konuşan CEO Phil Nagy, şirketin talebi karşılamak için ayda yaklaşık 100 milyon dolarlık Bitcoin satın almak zorunda kaldığını söyledi.

Nagy’nin açıklamalarına göre ödemelerin yüzde 90 ila 95’i şu anda Bitcoin üzerinden yapılıyor. CEO, genellikle Winning Poker Network tarafından yapılan ödemelerin yaklaşık yüzde 60’ını Bitcoin’in oluşturduğunu belirtirken fiyattaki son ralliden dolayı lider kripto paranın çok daha popüler bir ödeme seçeneği haline geldiğini ifade etti.

Son günlerde ciddi bir fiyat artışı yaşayan ve tüm zamanların en yüksek seviyesine çok yakın bir konumda bulunan Bitcoin’in piyasa değeri, önceki gün rekor kırdı.

Nagy, “Sürekli olarak gidip Bitcoin almak durumundayız. Çok fazla. Daha önce almak zorunda olduğumuzdan daha fazlasını alıyoruz.” diyor.

Öte yandan Bloomberg Opinion yazarı Aaron Brown’a göre oyuncular vergiden kaçmak için Bitcoin’e başvuruyor olabilirler.

Ayrıca Nagy, şirketinin Bitcoin tutmadığını ve fiyattaki değişkenlikten dolayı mümkün olan en kısa sürede BTC’leri itibari paraya dönüştürmeye çalıştıklarını söyledi.

Son olarak CEO, bir fiyat çöküşü olduğunda Bitcoin aracılığıyla yatırılan para miktarında artış gördüklerini kaydetti. Nagy’ye göre kullanıcılar bunu Bitcoin’lerini hızlı bir şekilde elden çıkarmak için yapıyorlar: “Bitcoin düşüş yaşadığında veya büyük bir şey olduğunda insanlar bize Bitcoin ile 100 ila 200 bin dolarlık para göndermeye başlıyorlar, çünkü Bitcoin’i elden çıkarmanın en hızlı yolu bu.” şeklinde konuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl