2017’de Bitcoin için her şeyini satmışlardı: Şimdi ne yapıyorlar?

Bitcoin için 2017 yılında ev, araba, birikimler ve hatta çocukların oyuncakları dahil her şeyini satan maceracı Hollandalı aile şimdi ne yapıyor?

Bir gün Bitcoin’in yeni zirvelere ulaşmasını ümit ederek sahip olduğunuz tüm eşyalardan vazgeçer miydiniz?

Bu kesinlikle herkesin kaldırabileceği bir şey değil ama bir Hollandalı aile, korkularını bir kenara bırakarak böyle bir maceraya atılmıştı.

2017 yılının Ekim ayında dünya; ev, araba, birikimler, emeklilik maaşı gibi sahip oldukları her şeyi satarak Bitcoin’e yatıran beş kişilik bir aile tanıdı. Üç çocuk babası olan Didi Taihuttu, eşi Romaine’ye şaka yapmadığını göstermek için motosikletini bile sattı.

Bitcoin için her şeyini satan bu aile daha sonra Hollanda’da bir kamp alanına taşındı.

Daha mükemmel bir zamanlama olamazdı. Bitcoin, 2017’deki boğa koşusu sırasında Aralık ayının ortasında yaklaşık 20,000 dolara yükseldi.

Taihuttu’ya göre bunu milyoner olmak için değil, yaşam tarzlarını değiştirmek ve ‘kripto evrimi’ olarak adlandırdığı şeyi desteklemek için yaptılar.

Crypto Briefing’e konuşan Taihuttu, “Eğer Bitcoin’le zengin olursak bunu fakirlerle paylaşmaya karar vermiştik ve şu anda yaptığımız şey bu.” diyor.

40 ülkeyi karavanla dolaştılar

2017 yılından bu yana aile maceralarla dolu günler geçirdi. Medyanın yoğun ilgisinden ötürü kampta yaşamaktan vazgeçen aile, şu anda Tayland‘da yaşıyor fakat Bitcoin ailesi olduklarından bu yana 40 ülkeyi gezdiler. Bu ülkelerin tamamında ise öncelikli olarak kripto parayla ödeme yaptılar.

2017 sayısız yatırımcı için kârlı bir yılken 2018 bunun tam tersiydi. Bitcoin ailesi de bunu sert bir şekilde hissetti. Sadece iki haftada kripto paralarının değeri yarıya indi.

‘Bitcoin, 2,000 dolara düşse de 5 yılda 200,000 dolar mümkün’

Bununla birlikte Taihuttu’nun Bitcoin’e olan inancı oldukça kuvvetli. Taihuttu, “Bitcoin’in tekrar yükseleceğine ve bu ayı piyasasının bir boğa piyasasına dönüşeceğine inanıyorum. Piyasa, yeni bir zirve yakalamadan önce 2,000 dolara düşebilir fakat daha sonra önümüzdeki beş yılda 40,000, 100,000 hatta 200,000 dolar mümkün.” diyor.

Bitcoin’in önce bir değer deposu haline geleceğini söyleyen Taihuttu, nihayetinde değer deposu ile dijital paranın bir birleşimi olacağını düşünüyor.

Aile, şu anda kripto para ticaretinin yanı sıra konferanslara konuşmacı olarak katılıyor ve ayrıca Hollandaca dilinde bir de kitap yazdılar.

Minimalist bir yaşam tarzını benimseyen Taihuttu ve eşi, çocuklarıyla Bitcoin’in değeri hakkında konuşmuyor. Bunun yerine onları Blockchain ile kripto paranın dünyayı nasıl değiştireceği ve değiştirdiği konusunda eğitiyorlar.

2017’den çıkarılan dersler

Son olarak 2017 yılından bazı dersler çıkaran Taihuttu, piyasa döngülerine daha fazla dikkat edeceğini, Bitcoin miktarını daha da artırmak için PAX ya da USDT gibi sabit kripto paralarla hedge’leme yapacağını ifade ediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl