Bitcoin hesabını unutan Coinbase kullanıcısı, 1$’ının 65$ olduğunu gördü

2015 yılında açtığı Coinbase hesabını unutan bir kullanıcı, yıllar sonra hesabına girince Coinbase'in ücretsiz olarak verdiği 1 dolarlık BTC'nin bugün 65 dolar olduğunu gördü.

Bitcoin yatırımcıları, kripto paranın yıllar içinde ne kadar hızlı bir büyüme kaydettiğini ve gelecekte de benzer bir yükselişi tekrarlama potansiyeli bulunduğunu zaman zaman unutuyor.

Güvenlik sistemleri satan Spyguy.com’un kurucusu Allen Walton’ın hikayesi, bu gerçeği bir kere daha hatırlattı.

Bundan 5 yıl kadar önce Coinbase’de bir hesap açan Walton, 2015 yılının Şubat ayında banka hesabını doğruladıktan sonra 1 dolarlık ücretsiz Bitcoin aldı. Dün, aradan geçen yılların ardından Coinbase’de bir hesabı olduğunu hatırlayan girişimci, hediye olarak verilen 1 dolarlık BTC’nin değerinin bugün 65 dolara dönüştüğünü aşağıdaki ekran görüntüsüyle paylaştı.

1 dolarlık Bitcoin, o sırada 0.003696 BTC ediyordu ve Bitcoin 249 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin bugün 16 bin 800 dolardan alıcı buluyor.

Kaynak: Twitter

Walton, bunu “komik bir hikaye” notuyla paylaşırken bir takipçisinden şu yanıt geldi: “Bunu ‘komik’ olarak sunuyorsun ama bahse girerim bulduğunda biraz ağlamışsındır.”

Walton ise bunun üzerine “Bitcoin, birkaç yıl önce tam anlamıyla yükselirken hesap doğrulama için beklemek gibi basit bir şeyin bu fırsatı kaçırmama neden olmasına sinirlenmiştim. Ama bugün giriş yaptığımda gerçekten güldüm. Para güzeldir ama mutluyum!” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl