Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Hindistan’ın Warren Buffet’ı: Hükümet, Bitcoin’i yasaklamalı

Rakesh-Jhunjhunwala

Hindistan’ın Warren Buffet’ı olarak görülen ve 3.2 milyar dolarlık servetiyle dünyanın 38. en zengin kişisi olarak lanse edilen Rakesh Jhunjhunwala’dan Bitcoin açıklaması geldi. Hintli işadamı “Hiçbir zaman Bitcoin almayacağım. Hükumet Bitcoin’i ve diğer kripto paraları yasaklamalı” dedi.

Dolar milyarderi Hindistanlı işadamı Rakesh Jhunjhunwala, ülkesinde uzun süredir tartışılan ve yasa teklifi verilmesi beklenen kripto para yasaklarıyla ilgili konuştu. Bugün CNBC’ye açıklamalarda bulunan “Hintli Warren Buffet” lakaplı yatırımcı, regülasyon kurumlarının harekete geçerek Bitcoin’i yasaklaması gerektiğini söyledi:

“Para çıkarması gereken tek güç devlet(ler) olmalıdır. Hindistan dijital rupi çalışmalarına odaklanmalıdır. Hiçbir zaman Bitcoin almayacağım. Hükumet Bitcoin’i ve diğer kripto paraları yasaklamalı”

Bitcoin’i ‘yüksek yönetici kitlesinin bir spekülasyonu’ olarak değerlendiren Jhunjhunwala, gün içinde yüzde 10 hareket eden bir varlığın para sayılmaması gerektiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Eğer dolar yüzde 1-2 oynarsa bu dünyanın her yerinde haber olur ve şu an sizin günde yüzde 10 oynayan bir paranız var. “

Erken yatırımcıların Bitcoin ve diğer kripto paralar üzerinden kazandıkları servetler ve hiç FOMO yaşayıp yaşamadığı da sorulan Jhunjhunwala, “Etraftaki her partiye katılamazsınız. Sadece hoşunuza gidenlere katılırsınız” diye cevap verdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl