Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Hindistan’ın Maliye Bakanı’ndan Bitcoin açıklaması

Hindistan'ın maliye bakanı, bugünkü meclis oturumunda Bitcoin'in yasa dışı faaliyetlerde ve bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasının ortadan kaldırılması için tüm önlemlerin alınacağını açıkladı.

CCN’in haberine göre, Hindistan’ın maliye bakanı, bugün ülkesinin 2018 bütçe planıyla ilgili bir meclis oturumunda Bitcoin ve kripto para birimlerine dair önemli açıklamalar yaptı.

Bakan Arun Jaitley şunları söyledi:

“Hükümet, kripto para birimlerini yasal para olarak görmüyor ve kripto para birimlerini gayri meşru faaliyetlerin finansmanında veya ödeme sistemi olarak kullanımını ortadan kaldırmak için tüm önlemleri alacaktır.”

Maliye bakanının bu ifadeleri, Maliye Bakanlığı’nın kripto para birimlerini saadet zincirine benzettiği uyarı açlıklamasından yaklaşık bir ay sonra geldi.

Hindistan Maliye Bakanı, söz konusu açıklamayı yaparken

Açıkça bir yasaktan söz etmedi

Bugünkü sözler, zaten hükümetin kripto para birimleri konusundaki bildiğimiz tutumunu yeniden dile getirmesi. Açıklamanın kripto para birimleri yatırımcıları arasında endişe yaratması muhtemel olmakla birlikte bakan Bitcoin veya başka herhangi bir kripto para konusunda açıkça bir yasaktan söz etmedi.

Ayrıca, kripto para birimlerinin ödeme aracı olarak kullanılmasına ilişkin olası bir yasak, insanların kripto para ticaretinde bulunmalarını kapsamaz. Maliye Bakanı, kripto para borsaları veya kripto para birimleri hakkında herhangi bir yasak önerisinde bulunmadı.

Maliye Bakanı’ndan gelen bu açıklamayla birlikte Bitcoin’in fiyatı 9500$’a geriledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl