Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin, Hindistan’da resmi olarak kabul edilecek

Hindistan’ın başlıca Bitcoin borsalarından Zebpay, Hint hükümetinin Bitcoin’i yasallaştırma kararı verdiğini açıkladı. Hindistan Maliye Bakanlığı, bir süredir Bitcoin’in yasal statüsünü araştırıyor ve bir çözüm getirmek için planlama yapıyordu. Bu süre içerisinde Hindistan’daki pek çok siyasetçiden de Bitcoin için sert eleştiriler geliyordu. İktidardaki partinin milletvekili Somaiya, Bitcoin’i bir Ponzi’ye benzetiyor ve karşı çıkıyordu. Somaiya, ayrıca Maliye Bakanlığı’na ve Hindistan Merkez Bankası’na mektup göndererek Bitcoin’in Ponzi piramidine benzediğini savunuyordu. Ancak bazı siyasetçiler de Somaiya’yı bir Ponzi planı ile Bitcoin arasındaki yapısal ve...

Hindistan’ın başlıca Bitcoin borsalarından Zebpay, Hint hükümetinin Bitcoin’i yasallaştırma kararı verdiğini açıkladı.

Hindistan Maliye Bakanlığı, bir süredir Bitcoin’in yasal statüsünü araştırıyor ve bir çözüm getirmek için planlama yapıyordu.

Bu süre içerisinde Hindistan’daki pek çok siyasetçiden de Bitcoin için sert eleştiriler geliyordu. İktidardaki partinin milletvekili Somaiya, Bitcoin’i bir Ponzi’ye benzetiyor ve karşı çıkıyordu. Somaiya, ayrıca Maliye Bakanlığı’na ve Hindistan Merkez Bankası’na mektup göndererek Bitcoin’in Ponzi piramidine benzediğini savunuyordu. Ancak bazı siyasetçiler de Somaiya’yı bir Ponzi planı ile Bitcoin arasındaki yapısal ve temel farklılıkları anlayamaması nedeniyle eleştirdi.

Hint hükümeti, Bitcoin aleyhindeki söylemlere pek kulak asmadı

Tüm bunlara karşın, Hint hükümeti pazarı düzenleme ve Bitcoin borsaları için piyasa ve endüstriyi standartlaştırmak amacıyla çalışmalara başladı. Hindistan’daki en büyük Bitcoin borsalarından biri olan Coinsecure’un CEO’su Mohit Kalra, verdiği bir röportajda, Hint hükümetinin sonunda Bitcoin’i ciddiye almaya başladığını ve yasal bir statüye kavuşturulacağını düşündüğünü söylemişti.

Öte yandan CNBC, Hindistan hükümetinin Bitcoin’i düzenleme yönünde karar vermiş olduğunu ve şu anda Bitcoin’i kısa vadede yasallaştırmak amacıyla çalışmalar yürüttüğünü yazmıştı.

Son olarak geçtiğmiiz günlerde açıklanan bir veri, Hindistan’ın global BTC/USD pazarının yüzde 10’undan fazlasını oluşturduğunu ortaya koymuştu. Bitcoin’in Hindistan’da yasallaştırılmasının ticaret hacimlerini ve Hindistan’daki Bitcoin faaliyetlerini önemli oranda arttırması bekleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl