İşte 2017’de Bitcoin kadar kazandıran 4 hisse senedi

2017 yılı Bitcoin için inanılmaz bir yıl oldu. Dijital para birimi, yüzde 1000’in üzerinde bir yol kat ederek çılgınca yükseldi. Bitcoin’den elde ettiği getiriler olağanüstü olmasına karşın yatırımcılar ve finans uzmanları arasında Bitcoin’in son fiyat hareketlerinin balondan başka bir şey olmadığına dair artan bir endişe var. Tüm dünyadaki merkez bankalarının dijital para birimlerinden uzak durmasının yanı sıra ortalama bir insanın kendisine yatırım yapmasının iyi bir fikir olup olmadığı sorusu sıklıkla gündeme getiriliyor. Bu korkular büyük ölçüde yersiz ve yaratılan negatif...

2017 yılı Bitcoin için inanılmaz bir yıl oldu. Dijital para birimi, yüzde 1000’in üzerinde bir yol kat ederek çılgınca yükseldi. Bitcoin’den elde ettiği getiriler olağanüstü olmasına karşın yatırımcılar ve finans uzmanları arasında Bitcoin’in son fiyat hareketlerinin balondan başka bir şey olmadığına dair artan bir endişe var.

Tüm dünyadaki merkez bankalarının dijital para birimlerinden uzak durmasının yanı sıra ortalama bir insanın kendisine yatırım yapmasının iyi bir fikir olup olmadığı sorusu sıklıkla gündeme getiriliyor.

Bu korkular büyük ölçüde yersiz ve yaratılan negatif algılar çoğunlukla asılsız. Çünkü borsada işlem gören hisse senetlerinden bazıları da 2017 yılı boyunca Bitcoin’e benzer artışlar yaşadılar.

Söz konusu şirketler, Hong Kong, Hindistan ve Japonya merkezli borsalarda işlem görüyor ve kesinlikle incelemeye değer. Birçoğu, Bitcoin’e bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Elbette risksiz değiller fakat borsadaki bir hisseye yatırım yapmanın, işlemlerinin büyük bir kısmı bilinmeyen dijital para birimlerine yatırım yapmaktan daha güveli olduğu iddia edilebilir.

Bahsettiğimiz ilk şirket, bir Japon restoran zinciri olan Pepper Food Service Co Ltd’dir. Ocak ayından bu yana şirketin toplam değeri, 100 milyon Dolar’dan 1 milyar Dolar’a yükseldi.

İkinci şirket, Hindistan’daki HEG Ltd… Grafit elektrotları ihracatçısı olan şirket, şu anda dünyanın en büyük entegre grafit elektrot tesislerinden birine sahip.

Üçüncü şirket, yine bir Hintli şirket olan ve menkul kıymetler ticaretinde uzmanlaşmış İndiabulls Ventures Ltd’dir. Şirketin tek bir hisse 2017’de yüzde 1162 oranında yükseldi.

Dördüncü şirket, Hong Kong merkezli Chine Investment Fund. Şirketin hisseleri, bu yıl yüzde 1230 oranında artış gösterdi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl