50 milyar doları yöneten şirket: Bitcoin benimsenmesi hızlanıyor, BTC dijital altına evriliyor

Yönetimi altında 50 milyar dolarlık varlık bulunan VanEck'e göre, Bitcoin benimsenmesi giderek artıyor ve lider kripto para, dijital altın olma yolunda ilerliyor.

Yönetimi altında 50 milyar dolarlık varlık bulunan bir ETF sağlayıcısı olan New York merkezli VanEck, lider kripto para birimi Bitcoin için değerlendirmelerde bulundu.

Raporda lider kripto paranın dijital altın olma yolunda ilerlediği ve bunda Bitcoin’in öne çıkan kullanım durumlarının değer saklama aracı olmasında büyük rol oynayabileceği belirtildi.

Araştırmacılara göre, Bitcoin ve kripto para birimleri; taşınabilirlik, bölünebilirlik, işlem yapılabilirlik ve programlanabilirlik gibi çeşitli kritik alanlarda altından daha iyi performans gösteriyor.

Rapor, Bitcoin’in benimsenme oranının arttığını, BTC’nin günlük likiditesinin 1.75 milyar dolardan fazla olduğunu ve Robinhood, eToro, TD Ameritrade ve CME gibi platformlar aracılığıyla önde gelen kripto para birimine adapte olma yöntemlerinin büyüdüğünü vurguladı.

VanEck, portföydeki az bir Bitcoin’in bile iyi olabileceğini belirtirken, BTC’nin 2012 ile 2019 arasındaki risk ve getiri ortalamasına değindi:

“Bitcoin, kurumsal yatırım portföylerinin risk ve getiri ödül profilini artırabilir. Bitcoin’e yapılan küçük bir ekleme, % 60 hisse ve % 40 tahvil portföy tahsis karışımının kümülatif getirisini önemli ölçüde artırırken volatilite ise portföyü en az düzeyde etkiledi”

Rapora göre kıtlık, gelecekteki Bitcoin boğa koşularını yönlendirebilecek ana faktör. Bitcoin’in toplam arzını yılda üretilen miktara bölen stok akış oranına göre, BTC fiyatı 2021 yılına kadar 80.000 dolara kadar yükselebilir.

VanEck, BTC’nin yükseleceğine dair öngörüsünü sürdürse de yeni bir boğa koşusunu engelleyebilecek birkaç faktörün olduğunu belirtiyor.

Bu riskler arasında, Bitcoin’in aşırı fiyat oynaklığı, borsaların hack’lenme tehlikesi ve kuantum bilgisayarlarıyla gelişen teknolojinin kripto paraların şifrelerini kırma olasılığı bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl