Bitcoin.org’da değişiklik: Hızlı işlemler ve düşük ücretler ifadeleri kaldırıldı

Vaktiyle Satoshi Nakamoto'ya ait olan Bitcoin.org internet sitesi, ana sayfadan "hızlı işlemler" ve "düşük ücretler" ifadelerini kaldırdı.

Bitcoin’de ilk etapta insanları heyecanlandıran şeylerden biri hızlı, ücretsiz veya çok az ücretle eşler arası işlemler yapma imkanını sağlamasıydı. Fakat Bitcoin, kitlelerce benimsenmeye başladığında sürekli olarak yavaş transfer süreleri ve aşırı işlem maliyetleri ile de mücadele etti.

Yavaş transfer süreleriyle aşırı maliyetler son zamanlarda yüksek perdeden dile getirilmeye başlandı. Bunun bir sonucu mudur bilinmez, Bitcoin’in ilk iki geliştiricisi olan Satoshi Nakamoto ve Martti Malmi adına tescillenen Bitcoin.org (Nakamoto’nun projeden ayrılmasıyla şu an sadece aynı zamanda Bitcointalk.org’un da sahibi olan Martti Malmi’nin kontrolünde) üzerinde bir değişikliğe gidildi.

Bitcoin.org’un İngilizce versiyonunda artık “hızlı eşler arası işlemler”, “dünya çapında ödemeler” ve “düşük işlem ücretleri” yerine, “eşler arası işlemler”, “sınır ötesi ödemeler” ve “dolandırıcılık koruması” yazıyor.

Topluluk Bitcoin’i artık dijital varlık olarak görmeye başlıyor olabilir

Yapılan bu değişiklik, Bitcoin’in geliştirici topluluğunun sonunda teknolojiyi gerçek bir para biriminden ziyade bir dijital varlık olarak görmeye başlayabileceğini gösteriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl