Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kaliforniya bankası, Bitcoin hizmeti vermek için harekete geçti

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde hizmet veren Suncrest Bank adlı bir topluluk bankası, müşterilerine Bitcoin alma, satma ve saklama hizmeti vermek için harekete geçti.

“İnsanlar dijitale geçişi kabul ettiler”

Konuyla ilgili ABD medyasına konuşan banka CEO’su Ciaran McMullan, müşterilerinin ısrarlı talepleriyle böyle bir girişimde bulunduklarını söyledi:

“Pandeminin dijital dünyaya geçişte büyük etkisi oldu ve insanlar bu teknolojiyi kabul ettiler”

NYDIG ve Fidelity ile görüşüyorlar

Son dönemde Çin’in ödemelerle ilgili yasakları, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğinin çevreye zarar verdiğini iddia eden tweet’leri derken en büyük kripto para ciddi düşüşler yaşamıştı ancak Suncrest Bankası, kripto para saklama şirketi New York Dijital Yatırım Grubu (NYDIG) ve Fidelity ile, müşterilerin kripto para alım ve satımlarını yapabileceği ayrıca fonlarını da saklayabileceği bir platform oluşturmak için görüşmelere başladı.

Kaliforniya eyaletinde 7 bölgede şubesi bulunan Suncrest bankasının yönetimi altında yaklaşık 1.3 milyar dolarlık varlık bulunuyor.

ABD’de topluluk bankalarının net bir tanımı yok ancak genelde bu tür bankalar, şubelerinin bulunduğu bölgelerdeki müşterilere hizmet sunuyorlar ve büyük kitlelere hitap etmiyorlar.

Topluluk bankalarının yönetimindeki varlık miktarı OCC’ye göre 1 milyar doların, FED’e göre ise 10 milyar doların altında olmak zorunda ancak bu konuda net kanunlar bulunmuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl