Dev yatırım şirketinden 300 milyon dolarlık kripto para fonu

Twitter, Facebook, Instagram, Airbnb ve GitHub gibi şirketlere yaptığı yatırımlarla bilinen Silikon Vadisi'nin en önemli yatırım şirketlerinden Andreessen Horowitz (a16z), kripto para birimleri odaklı 300 milyon dolarlık yeni bir fon başlattı.

CoinDesk’te yer alan habere göre Silikon Vadisi’nin en önemli yatırım şirketlerinden biri olan Andreessen Horowitz (a16z), kripto para birimleri odaklı 300 milyon dolarlık yeni bir fon başlattı.

Dün yayınlanan bir blog paylaşımında açıklandığı gibi fon, “a16z” olarak adlandırılacak.

Yatırım şirketlerinn sektördeki faaliyetlerinin kapsamını genişletmek için harekete geçmesi, milyonlarca kişinin çeşitli kullanım durumları etrafında inşa edilmiş projelere ve protokollere akın etmesi nedeniyle şaşırtıcı değil. Andreessen Horowitz, ayrıca kripto para borsası Coinbase de dahil olmak üzere bir dizi önemli girişime yatırım yapmıştı.

Genel ortak Chris Dixon, yeni oluşturulan kripto para fonunun yatırımlarında uzun vadeli karar alacağını belirtti. Dixon, “5 yıldan beri kripto varlıklara yatırım yapıyoruz. Bu yatırımlardan hiçbirini elimizden çıkarmadık ve yakında herhangi bir zamanda da yapmayı planlamıyoruz. 10 yıldan fazla süreli yatırımlar yapabilmek için a16z kripto fonunu yapılandırdık. Piyasa koşullarına bakmaksızın zaman içinde sürekli olarak yatırım yapmayı planlıyoruz. Başka bir ‘kripto kışı’ ile karşılaşırsak agresif bir şekilde yatırımlarımızı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Dixon, a16z’nin spekülatif olmayan bir kullanım durumuyla projelere odaklanacağını söyledi.

→ TRON ARTIK ETHEREUM’DAN TAMAMEN KOPTU

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl