Bitcoin’lerinin bulunduğu sabit diski atmasaydı 63 milyon Dolar’ı olacaktı

James Howells adındaki bir bilişim çalışanı, 2009 yılından beri evdeki bilgisayarı ile Bitcoin madenciliği yapıyordu. Bu sayede 75000 Bitcoin elde eden Howells, bilgisayarının parçaları zamanla bozulunca çareyi bu parçaları çöpe atmakta bulmuştu. Howells, Bitcoin’lerini sakladığı sabit diskini ise masasının çekmecesinde 3 yıl boyunca muhafaza etmişti. Haftalar sonra hatasının farkına varmıştı ama… Howells, aradan geçen 3 yılın ardından içinde 7500 Bitcoin olduğunu unuttğu diskini artık evde gereksiz bir şekilde yer kapladığına kanaat getirerek çöpe atmıştı. Hatasının farkına haftalar sonra varan Howells,...

James Howells adındaki bir bilişim çalışanı, 2009 yılından beri evdeki bilgisayarı ile Bitcoin madenciliği yapıyordu. Bu sayede 75000 Bitcoin elde eden Howells, bilgisayarının parçaları zamanla bozulunca çareyi bu parçaları çöpe atmakta bulmuştu. Howells, Bitcoin’lerini sakladığı sabit diskini ise masasının çekmecesinde 3 yıl boyunca muhafaza etmişti.

Haftalar sonra hatasının farkına varmıştı ama…

Howells, aradan geçen 3 yılın ardından içinde 7500 Bitcoin olduğunu unuttğu diskini artık evde gereksiz bir şekilde yer kapladığına kanaat getirerek çöpe atmıştı. Hatasının farkına haftalar sonra varan Howells, apar topar yetkilileri arayarak çöplerin boşaltıldığı Galler’deki çöp toplama alanına gitmişti.

Oldukça geniş bir araziye yayılan çöplükte sabit diski bulmaya çalışmanın iğneyle kuyu kazmaktan bir farkı olmayacağı anlaşılınca Howells, başı öne eğik bir şekilde evinin yolunu tutmuştu.

Konuyla ilgili olarak konuşan Howells, “Dürüst olmak gerekirse çok can sıkıyor. Son birkaç gündür fazla uyuyamadım. Günün her saniyesinde neler olabileceğini düşünüyorum.” demişti.

Sabit diski eğer hala duruyor olsaydı 63 milyon Dolar’ı olacaktı

Bu olaylar yaşandığında ve Howells hatasının farkına vardığında Bitcoin’lerinin toplam değeri 7.5 milyon Dolar yapıyordu. Howells, eğer sabit diskini çöpe atmayıp bugün hala muhafaza edebilseydi 63 milyon Dolar’ı olacaktı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl