İsviçreli lüks saat markasından Bitcoin’in 10. yılına özel seri

İsviçreli lüks saat üreticisi Hublot, Bitcoin'in 10. yılına özel ürettiği Big Bang Blockchain isimli serisini görücüye çıkardı.

CoinTelegraph’ta yer alan habere göre İsviçreli lüks saat markası Hublot, resmi bir duyuruyla yeni saati Big Bang Blockchain’i tanıttı. Hublot’un bu yeni modeli, Bitcoin’in yaklaşanb 10. yıldönümü için tasarlandı.

210 adet üretilecek olan yeni model, yalnızca Bitcoin ile satın alınabilecek. Üretim miktarı, Bitcoin’in 21 milyonla sınırlı olan arzına bir gönderme yapıyor.

Şirket, modeli tanıtmak ve satmak için satış öncesi sırasında müşteri verilerini işlemeye yardımcı olacak büyük bir Asya dijital varlık brokerage şirketi olan Octagon Strategy ile ortaklık kurdu.

Müşterilerin bir Big Bang Blockchain satın almaları için özel bir internet sitesine kaydolmaları gerekiyor. Octagon Strategy, kaydın ardından verileri onaylayıp ödeme detaylarını e-posta ile müşteriye gönderecek. Yeni Hublot modeli, 2019 yılının başında alıcılarına teslim edilecek. Saatin satış fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Seçkin İsviçreli marka, ayrıca Blockchain’i ‘finansal sistemde bir devrim’ olarak nitelendirerek övdü.

Bitcoin, küresel finansal krizin doruğa ulaştığı 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından yazılan bir makalenin yayınlanmasıyla ortaya çıktı. “Bitcoin: Eşler Arası Bir Elektronik Nakit Sistemi” başlığı ile yayınlanan makale, 31 Ekim’de Bitcoin.org üzerinde yayınlandı. İlk Bitcoin, 3 Ocak 2009’da piyasaya sürülmesine karşın BTC için sıfır noktası olarak kabul edilen tarih genellikle 31 Ekim.

→ TOM LEE: BITCOIN ARTARSA BÜYÜK KURUMLARDA FOMO BAŞLAR

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl