Bitcoin fiyatları için bir sonraki büyük şey ICE ve Nasdaq’ta saklı olabilir

Bitcoin fiyatı için bu yılki en iyi şeylerden biri dünyanın en büyük ticaret platformları ve borsalarının artan ilgisi. En az iki devin yakında büyük yatırımcıların Bitcoin satın alma ve saklamalarına olanak vereceklerini duyurmaları bekleniyor.

Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz Aralık ayındaki 20 bin dolarlık zirveden bu yana yaklaşık yüzde 65 oranında gerilemiş durumda.

Son zamanlarda Bitocin ve diğer kripto paralar için siber saldırılardan azalan işlemlere, fazla güç tüketimlerinden önemli finansal figürlerin negatif eleştiririlerine kadar çok fazla sayıda olumsuz haber vardı.

Fakat bazı parlak noktalar da yok değil – işlem ücretleri düştü, hem çevrimiçi hem de gerçek dünyada Bitcoin’i kabul eden mağazaların sayısı artıyor ve düzenleyiciler oldukça hassas davranacak gibi görünüyor.

Forbes’ta yer alan habere göre, Bitcoin fiyatı için bu yılki en iyi şeylerden biri de dünyanın en büyük ticaret platformları ve borsalarının artan ilgisi. En az iki devin yakında büyük yatırımcıların Bitcoin satın alma ve saklamalarına olanak vereceklerini duyurmaları bekleniyor.

Geçtiğimiz aylarda dünyanın en büyük borsası olan New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE), bir kripto para borsası geliştirdiğini açıklamıştı.

Aynı zamanda Nisan ayında kripto para borsası Gemini ile bir ortaklığa imza atan Nasdaq, kripto paralar için bir vadeli işlem piyasası açmayı planlıyor.

Bu ikisi yakın gelecekte halihazırda Bitcoin ile vadeli işlemlere izin veren CBOE ile CME Group’a katılacak.

ICE’nin ABD’de bir kripto para borsası başlatan ilk geleneksel borsa işletmecisi olması bekleniyor.

Nasdaq Ocak ayında 2018’in ilk yarısında Bitcoin vadelilerini başlatmayı planladığını bildirmişti. Bunun için son gün hızla yaklaşıyor.

Hem CME hem de CBOE, Bitcoin fiyatının 20 bin dolara dayandığı Aralık ayındaki zirvede Bitcoin piyasasına girdi. O zamandan beri Bitcoin fiyatları sert düştü fakat Bitcoin’i 20 bine ulaştıran roketin fitili CME ile CBOE’nin vadeli işlemleri başlatacakları duyurusuyla yakılmıştı.

Yukarıdaki iki kurumun Bitcoin faaliyetlerine resmi olarak başlamalarının fiyatlar üzerinde CME ile CBOE’nin yarattığı etkiyi yaratabileceği öne sürülüyor.

→ BITCOIN’DE DÜŞÜŞ EĞİLİMİ NE ZAMAN SON BULACAK?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl