Bitcoin için yükselişten önce çöküş bekleyen analist Tone Vays karar değiştirdi

Birkaç hafta önce katıldığı bir kripto para etkinliğinde Bitcoin fiyatında yükselişten önce düşüş gelmesini beklediğini belirten ünlü analist Tone Vays, karar değiştirdi. Vays son Youtube yayınında, daha önce beklediği yükseliş öncesi çöküşü artık beklemediğini söyledi.

Eski JPMorgan analisti ve kripto para analisti Tone Vays, artık Bitcoin’de sert bir düşüş beklemediğini belirtti. 120 bin takipçili Youtube kanalında son fiyat artışının önemine değinen Vays, içinde bulundukları alçalan üçgen formatının hala bir endişe yarattığını ancak son yükselişle birlikte bu üçgenin 2018’deki gibi tehlike arz etmediğini belirtti.

“Yavaş yavaş yükseliş düşünmeye başlıyorum”

Fiyatta yükseliş beklentisi içerisine girme sebebi olarak ters momentum indikatörünün (MRI) gidişatını gösteren Vays şunları söyledi:

“Alçalan üçgen hala bir endişe yaratıyor. Haftalık bazda MRI’da yeşil mum var. Üçgen alçalırken de MRI yükseliş işaret ediyordu ve birçok kez söylediğim gibi bu üçgen 2018’deki gibi tehlike arz etmiyor. Artık biraz daha yükseliş yönünde düşünmeye başlıyorum”

“Piyasanın dönüş yaptığına dair işaretleri görebiliriz”

Fiyatın 20 bin dolar seviyesinin üzerinde kapanış yapmasının önemine değinen Vays Fed kararını bekleyeceğini ancak onun öncesinde de alım yapacağını dile getirdi:

“Hareketli ortalamalara bakın… Rakamlar gerçektin iyi gidiyor. 20 bin doların üzerine kapanış çok önemli. Buradan birkaç sefer daha kapanış yaparsak, piyasanın yönünü değiştirdiğine yönelik çok iyi işaretler alacağız. Tabii ki Fed kararını da bekleyeceğim ama onun öncesinde de %20’lik bir Bitcoin alımı da yapacağım. Ayrıca Fed konusunda da baya iyimserim. Sadece 6 gün önce 50 baz puan şansı yüzde 0’dı. gerçek anlamda sıfırdı. Şimdi ise %20’ye kadar çıkmış durumda. Hala tam anlamıyla düşüş tarafını aklımdan çıkarmadım. Çünkü 120 günlük hareketli ortalamanın hala altındayız ancak ben olumlu bakıyorum”

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl