Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Çinli Bitcoin girişimcisinden çok konuşulacak Bitcoin iddiası

En büyük madencilik havuzlarından biri olan BTC.Top'un kurucusu, Bitcoin'le ilgili olarak çok konuşulacak bir iddia ortaya attı.

Satoshi’nin Roundtable’ında* Bitcoin‘de arzı artırma fikrinin ortaya atılmasının ardından önde gelen kripto para madencilik havuzu BTC.Top’ın kurucusu Jihang Zhuoer, kişisel Weibo sayfasında önceki gün Bitcoin’in arkasında yer alan Bitcoin Core geliştirme ekibinin bir sonraki hedefinin 21 milyonluk arzı artırmak ve her dört yılda bir gerçekleşen yarılanmayı durdurmak olduğunu iddia etti.

Bir Bitcoin Cash destekçisi olan Zhuoer, “Bitcoin Core ekibi Bitcoin’in arzını artırmayı uzun süredir planlıyor ve şimdi bunu tartışmaya açarak Bitcoin topluluğunun tepkisini ölçüyor.” dedi.

Zhuoer, Weibo yazısında Bitcoin Core’ın planının uzun zamandır farkında olduğunu ve başlangıçta bu epik görevin tamamlanabileceğinden şüphe duyduğunu söyledi.

Medyanın katılmasının engellendiği Satoshi’s Roundtable’ında nelerin tartışıldığı konusunda birçok ismin ağzını bıçak açmasa da katılımcılardan biri olan Fold’un kurucusu Matt Luongo, kişisel Twitter hesabında “Bir gün Bitcoin’in arz sınırını artırmak zorunda kalabileceğimizi söyledim.” itirafında bulundu.

Öte yandan Zhuoer, Bitcoin Core geliştiricilerinin arz sınırını kaldırma ve yarılanmayı durdurma fikrini, “hareketin grubun en yüksek ideali olan Bitcoin’in sansüre karşı dirençliliğini geliştirmeye yardımcı olacağı” gerekçesiyle desteklediğini belirtti.

Zhuoer, Bitcoin’in sansüre karşı dirençli doğasının küçük boyutlu bloklar gerektirdiği ve ölçeklenebilirlikle aykırılık teşkil ettiği görüşünde. Ona göre madencilik ödülü yarılanması olayı devam ederse 1 MB blok boyutu sınırı, düşük madencilik ödülleri nedeniyle madencilerin gelirlerini ve bir bütün olarak Bitcoin madencilik sektörünü olumsuz etkileyecek. Madencilerin kârsız madencilikten dolayı ağdan ayrılmasıyla hash oranı düşecek ve Bitcoin ağı yüzde 51 saldırılarına karşı savunmasız kalacak.

Madencilerin kârının korunmasına yardımcı olmak için PoS’i kullanan Bitcoin Core ekibinin yarılanmayı durdurmaktan başka seçeneği yok. Ancak arz sınırını kaldırmak ve yarılanmayı durdurmak yatırımcıların elindekilerinin değerini azaltabilir.

Jiang, Bitcoin Core geliştiricilerinin Bitcoin ağına ne yaptıklarını umursamadığını fakat maksimum BCH sayısını artırma girişimine şiddetle karşı çıktığını söyledi.

*Geliştiriciler, akademisyenler, yazarlar, siberpunklar, şirket kurucuları ve diğerlerinin dönem dönem bir araya gelerek yaptıkları toplantılar.

Haber: 8BTC

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl