ABD Kolluk Kuvvetleri, gelecek ay ihale ile Bitcoin satacak

ABD kolluk kuvvetleri organizasyonu olan U.S. Marshals, gelecek ay toplamda 660 Bitcoin'i ihale yoluyla satacağını açıkladı.

ABD’nin bir federal kolluk kuvvetleri organizasyonu olan U.S. Marshals, gelecek ay 4.3 milyon dolar değerinde Bitcoin’i ihaleye çıkaracağını açıkladı.

Devlet kurumundan dün yapılan açıklamada ihalenin adli, hukuki ve idari davalarda kaybedilen 660 Bitcoin’den oluşacağı bildirildi.

5 Kasım’da başlaması planlanan ihalede teklif sahiplerinin en geç 31 Ekim’de kimliklerini doğruladıktan sonra 200,000 dolar yatırması isteniyor. Ayrıca teklif sahiplerinin diğer teklifleri görüntüleyemeyeceği ve tekliflerini gönderdikten sonra da değiştiremeyeceği kaydedildi.

 

Kurum, ihalede satılacak olan varlıkların bir kısmının ABD hükümetinin Bitcoin trader’ları Theresa Tetley ve Thomas Mario Costanzo’ya karşı açılan davalarda kaaybedilen Bitcoin’ler olduğunu belirtti. Her iki isim de Bitcoin’le kara para aklama suçundan hapse mahkum edilmişti.

U.S. Marshals, benzer bir ihalede Ocak ve Mart aylarında toplamda 5,700 Bitcoin satmıştı.

Silikon Vadisi’nin efsanevi yatırımcısı Tim Draper da U.S. Marshals aracılığıyla Bitcoin alan isimlerden biri. Draper, 2014 yılında kurumdan 20 milyon dolardan daha az bir bedel ödeyerek 32,000 BTC almıştı.

Haber: CoinDesk

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun