Bitcoin, iki gündür 100 dolarlık aralığa sıkıştı, ilk engel 6450

Bitcoin, son iki gündür 6300-6400 dolar aralığında hareket ediyor. Bir analiste göre Bitcoin'in yükselişini sürdürebilmesi için önündeki ilk engel 6450 dolar seviyesi.

Bitcoin fiyatı, 29 Haziran’ı 30 Haziran’a bağlayan gece 5900’ün biraz altında sert bir yükselişle 6400’ün üzerine tırmanmıştı. O günden bu yana Bitcoin’in yükselişini sürdürüp sürdüremeyeceği merakla beklenirken bu soru henüz yanıt bulmuş değil.

Lider kripto para 30 Haziran sabahından bu yana 6300-6400 aralığına sıkışmış durumda. Şu sıralarda Bitcoin, 6340 dolardan işlem görüyor.

Olasılıkları CoinDesk’te masaya yatıran analist Omkar Godbole, Bitcoin’in yukarı yönlü hareketine devam edebilmesi için düşen kanal direnci olan 6450 doları geçmesi gerektiğini, bunun ardından yeni direnç seviyelerinin 6848 ve 7000 (psikolojik engel) olacağını ifade etti.

Godbole, Bitcoin’in 6000’in altına düşmesi halinde kısa vadeli boğa olasılığının ortadan kalkacağını söyledi. Analist, UTC zaman dilimine göre 5755’in altında gerçekleşecek bir günlük kapanış durumunda ise 5400’ü işaret etti.

→ DÜNYANIN EN ESKİ BITCOIN BORSASI KENDİ DİJİTAL PARASINI ÇIKARIYOR


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Burada aktarılan analistlerin ifade ettiği tüm görüşler sadece kendi fikirleridir ve Uzmancoin ile içeriğin yazarının görüşlerini yansıtmaz. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl