Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İkinci el Bitcoin madencilik cihazları %100 zamlandı

bitcoin-madenciligi (1)

SEC’in Ripple‘a dava açmasının ardından, dün gece Trump yönetimi tarafından sabit coin’lerle ilgili yapılan açıklama altcoin‘lerin sert şekilde düşmesine yol açarken en büyük kripto para Bitcoin ise sapasağlam yerinde duruyor. Hala son yılların en yüksek seviyelerinde olan BTC fiyatının bu duruşu, geçen sene piyasadan çekilmek zorunda kalan cihazların yeniden gündeme gelmesini sağladı, hem de 2 katı fiyatına!

Bitcoin fiyatının 20 bin doların üzerine çıkması, özellikle ödül yarılanması sonrası kâr payları iyice düşen madencilerin nefes almasını hatta kâra geçmelerini sağladı. BTC’nin 23 bin dolar seviyelerinde dolaşmasıyla geçen sene kullanılan Antminer S9 cihazları da yeniden değer kazandı. Madenciler, depolarına kaldırdıkları S9 cihazlarını hem kendileri kullanmaya hem de kiralamaya başladılar.

2 milyon S9 cihazı fiş çekmişti

Geçen sezon koronavirüs pandemisi sebepli yaşanan büyük düşüş sonucunda Bitcoin fiyatı 4 bin doların altına gerilemiş ve madenciler için çok zor günler yaşanmıştı. Ancak depolara kaldırılan bu Antminer S9 cihazları Bitcoin fiyatının yeni rekorlar kırmasıyla yeniden değer kazandı.

İkinci eller 2 kattan fazla değerde…

Çin medyasında yer alan haberlere göre; sadece 20 gün önce 110 yuana (yaklaşık 17 dolar) satılan ikinci el Antminer S9 cihazlarının fiyatı şu anda 250 yuan (yaklaşık 39 dolar). Madencilik havuzlarından elde edilen verilere göre de bir S9 cihazının net günlük getirisi 4.2 yuan… Bu da demek oluyor ki cihaz fiyatı 2 katına çıkıp 250 yuana ulaşsa bile, makinenin maliyetinin çıkarılması bir madenci için yaklaşık 2 aylık bir süre alıyor.

Dolayısıyla madenciler Bitcoin fiyatının artmasıyla hem ellerindeki madencilik cihazlarını değerlendirip bunlardan para kazanıyor hem de madencilik işlemlerine devam edip buradan da ayrı şekilde kazanç elde ediyorlar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl