Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin ile ilgili ETF başvurularına bir yenisi eklendi

ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yapılan ETF başvurularına bir yenisi eklendi. ETF sağlayıcısı Teucrium, Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ETF'i için başvuruda bulundu.

ETF sağlayıcısı Teucrium Trading, NYSE Arca’da işlem görecek olan ve Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin bir kriterini takip edecek bir ETF için SEC’ye başvuruda bulundu.

SEC, bu sene şu ana kadar yapılan hiçbir Bitcoin ETF başvurusuna ret ya da onay kararı vermedi ancak geçmiş yıllardaki başvuruların çoğu reddedilmişti. Teucrium ise, diğer ETF’ler fiziksel olarak Bitcoin ile desteklendiği ve kendi ETF’i Bitcoin vadeli işlemi olacağı için bir önceliğe sahip olacağını düşünüyor.

Uzmanlar, ekonomik anlamda ABD’den önceki son durak olarak kabul edilen Kanada’da, Bitcoin ETF başvurularının kabul edilmesi ve büyük ilgi görerek başarılı işlem gerçekleşmesi sebebiyle bu sene SEC’nin Bitcoin ETF’lerini kabul edeceğini öngörüyor ancak son dönemde yine SEC’den gelen “Bitcoin yüksek derecede spekülatif bir varlıktır” açıklamaları da bu yorumlara şüphe düşürüyor.

SEC’nin masasında şu anda 9 ETF başvurusu bulunuyor ancak şu anda bunların 3’ü değerlendirme aşamasında…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl