Bitcoin anketinde ilginç sonuç: “Sıfıra gitse de satmayacağız!”

20 binden fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirilen bir ankete göre, Bitcoin yatırımcılarının çok büyük bölümü Bitcoin'leri için "Hiçbir zaman, sıfıra kadar tutarım" diyor.

bitcoin

S2F yani Stok Akış Modeli’nin yaratıcısı olan ve bu modeli Nisan ayında S2FX ile güncelleyen ünlü Bitcoin savunucusu ve ekonomist Plan B, son dönemde Twitter hesabında yaptığı anketlerle ön plana çıkıyor.

Kimliğini açıklamayı tercih etmeyen ve sektörde Plan B takma ismiyle bilinen Plan B, Twitter hesabında yaptığı son ankette “Muhtemelen BTC’nin yükseleceğini düşünüyorsunuz ancak diyelim ki, istediğiniz olmadı. Önümüzdeki yıllarda BTC fiyatı keskin şekilde yükselmedi. Ne zaman satarsınız?” diye sordu.

Anketin şıkları ise şöyleydi:

  • BTC < 6000 dolar
  • BTC < $3000 dolar
  • BTC < 1000 dolar
  • Hiçbir zaman, sıfıra kadar tutarım

Ünlü yorumcunun bu anketine tam 22.635 kişi katıldı ve yüzde 72’lik kesim “Hiçbir zaman, sıfıra kadar tutarım” şıkkını seçti.

Hatırlanacağı üzere Plan B, ünlü stok akış modelini Nisan ayında güncellemiş ve altın ve gümüşü de incelemesine katarak S2FX modelini geliştirmişti. Plan B bu modele göre BTC’nin 2020 ile 2024 yılları arasında 288 bin dolara ulaşacağını öngördüğünü belirtmişti. Bu rakam daha önce 100 bin dolardı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl