Dünyanın en büyük borsasının sahibi: Bitcoin, ilk evrensel para olabilir

Dünyanın en büyük borsası New York Menkul Kıymetler Borsası'nın sahibi ICE'nin Kurucusu ve CEO'su Bitcoin'in ilk evrensel para olabileceğini söyledi.

Dünyanın en büyük borsası NYSE’nin sahibi ve işletmecisi olan ICE’nin CEO’su Bitcoin’in dünyanın ilk dünya çapında para birimi olma potansiyeline sahip olduğuna inandığını söyledi.

Daha önce bildirdiğimiz gibi ICE, şu sıralarda Wall Street ile Bitcoin arasındaki uçuruma köprü olması amacıyla Bakkt adında bir şirket kurmakla meşgul.

ICE’nin Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olan Jeffrey Sprecher, Fortune’a verdiği röportajda Bakkt’ın altyapısı ile güçlendirilen Bitcoin’in küresel ödemelerde tercih edilen para birimi olabileceğine inandığını söyledi.

Sprecher, “Bitcoin küresel paranın hareketini büyük ölçüde basitleştiriyor. Dünya çapındaki ilk para birimi olma potansiyeline sahip.” şeklinde konuştu.

ICE’nin Microsoft ve Starbucks’la birlikte başlattığı bu girişim, yalnızca ICE’nin fiziksel Bitcoin vadelileri ürününü piyasa sürmesine değil, aynı zamanda yeni bir saklama hizmetinin oluşturulmasına ve Starbucks gibi şirketlerin kripto paraları kabul etmesine olanak tanıyacak. Nitekim Starbucks’tan yapılan açıklamada da Bitcoin’in Starbucks’ta kullanılabilmesi için çalışmalara başlandığı ifade edilmişti.

Son gelişme, geride bıraktığımız Aralık ayında Bitcoin ürünlerinin piyasaya sürülmesini istemeyen ICE için 180 derecelik bir geri dönüşü temsil ediyor.

Sprecher ayrıca Bakkt’ın geleneksel varlık yöneticilerinin genç yatırımcıları çekmesine yardımcı olabileceğini söyledi. Sprecher, “Milenyumlular, geleneksel finans kurumlarına güvenmiyor. Bankalar, aracı kurumlar ve varlık yönetilcileri, onların güvenlerini kazanmak için Bitcoin gibi inandıkları bir para birimini kullanabilirler.” dedi.

→ COINBASE, CUSTODY’YE 37 YENİ DİJİTAL VARLIK EKLEMEYİ PLANLIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl