En son 2017’de görüldü: Bitcoin uzun zaman sonra bir ilke hazırlanıyor

Bugün 4100 doları aşmasının ardından bir miktar gerileyerek 4070 dolardan işlem gören Bitcoin, 31 Mart gününün tamamlanmasıyla beraber 2017'den bu yana bir ilke imza atmaya çok yakın.

Bugün Bistamp üzerinde 4100 doları aşan Bitcoin, yayın saatinde 4070 dolardan işlem görüyor.

En büyük kripto para, geçtiğimiz ay, tam altı ay aradan sonra ilk defa aylık mumu yeşil ile kapatmıştı.

Bazı analistler bunun uzun vadeli eğilimin değiştiğinin bir işareti olabileceğini öne sürerken Bitcoin, Mart ayının sonuyla beraber bir ilke daha hazırlanıyor.

Geçtiğimiz ayı 3800 dolar civarında kapatan kripto para, bu ayı eğer bu seviyenin üzerinde tamamlarsa üst üste iki ayı yeşil mum ile kapatmış olacak. Bu durum, en son 2017 yılındaki devasa yükseliş sırasında görülmüştü. Kripto para o dönem Ekim, Kasım ve Aralık aylarında art arda büyük yeşil mumlar oluşturmuştu.

Bitcoin’in aylık grafiği, grafik: TradingView

Her ne kadar Bitcoin, 2017’den beri ilk defa iki ay üst üste yeşil mum oluşturmaya çok yakın olsa da buna dayanarak ayı piyasasının kesin olarak son bulduğu söylenemez.

Bu konuda birçok analist, Bitcoin’in ilk aşamada 4600 doları kırıp ardından 5000 ve 6000 dolara doğru ilerleyene kadar ayı piyasasını bittiğini iddia etmenin zor olacağını ifade ediyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl