IMF Başkanı: Bitcoin araçları, finansal sistemi daha güvenli hale getirebilir

IMF Başkanı Christine Lagarde'a göre Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin ilerlemesi, kaçınılmaz kazaların gerçekleşmesi ihtimaline karşın küresel finansal sistemi daha güvenli hale getirebilir.

IMF Başkanı Christine Lagarde’a göre Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin ilerlemesi, kaçınılmaz kazaların gerçekleşmesi ihtimaline karşın küresel finansal sistemi daha güvenli hale getirebilir.

Lagarde, Bitcoin‘in arkasındaki teknolojiyi kullanarak inşa edilen bazı araçların işlemleri daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli hale getirerek finans dünyasında devrim yapma potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili olarak bir blog yazısı yazan IMF Başkanı, dijital para birimlerini kullanan şirketlerin geleneksel bankalarla birlikte var olabileceğin bir dünya için umut olduğunu ifade etti. Lagarde, bu çeşitlilik düzeyinin tehditlere karşı direnmede daha etkili ve potansiyel olarak daha güçlü olan bir finansal ekosistem kurabileceğini belirtti.

Lagarde, geçtiğimiz ay kaleme aldığı bir başka blog yazısında ise kripto paraların arkasındaki teknolojinin onları kontrol etmek için kullanılabileceğini ifade etmişti. Lagarde, o yazısında dünyanın dört bir yanındaki yetkililerin, kripto paranın kontrol altına alınmasına yardımcı olma potansiyeline sahip olduğunu belirterek, bu durumun başarısızlığa uğramasının, “kara para aklama ve terörizmin finansmanı için potansiyel yeni bir aracın” sınırsız olarak gelişmesine izin vereceğine dair uyarmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl