Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İngiliz şirket, Bitcoin satın alacağını açıkladı: “Güvenimiz arttı”

Micro Strategy, Square derken bir şirket daha para rezervinin bir kısmını Bitcoin'e yatırma kararı aldı.

londra-borsasi

Londra borsasında işlem gören Mode Global Holdings PLC, para rezervinin yüzde 10’uyla Bitcoin alma kararını açıkladı.

Bugün yapılan resmi açıklamaya göre Mode; uzun vadeli bir finans stratejisi doğrultusunda yatırımcıları paranın değer kaybından korumak amacıyla nakit rezervinin yüzde 10’luk kısmıyla Bitcoin alacak.

Özellikle İngiltere’de faiz oranlarının yüzde 0.1 gibi rekor düzeyde alt seviyeye indiği bir dönemde şirket, halka arzdan elde edilen getirilerin değerini maksimum düzeye çıkarmak için düşük faizli piyasa araçlarından uzaklaşacağını açıkladı.

“Uzun vadede Bitcoin’e güveniyoruz”

Mode yönetim kurulu başkanı Jonathan Rowland konuyla ilgili olarak, “Koronavirüs ve İngiltere’deki faiz oranlarının düşüklüğü sebebiyle bu sene birçok zorlukla karşılaştık. İngiltere Merkez Bankası’nın 326 yıllık tarihinde faiz oranları hiç bu kadar düşük olmamıştı. Dünyadaki tüm bu gelişmelere baktığımızda uzun vadede Bitcoin’in değerine olan güvenimiz arttı. Bugün alınan kararla modern, ileriye dönük ancak aynı zamanda da sağlam bir para yönetimi stratejisi uyguladığımızı düşünüyorum” dedi.

Şirketin bu yatırımı Ağustos ve Eylül aylarında 425 milyon dolarlık Bitcoin alımı yapan MicroStrategy ve Ekim ayında 50 milyon dolarlık alım yapan Jack Dorsey’nin Square firmasını hatırlatıyor.

Mode ayrıca, Bitcoin’in potansiyelini açıklarken en büyük kripto para birimiyle ilgili olarak “korunaklı bir değer saklama aracı ve asimetrik risk/ödül özellikleri sebebiyle bir güvenli liman” yorumunu yaptı.

Firma alınacak Bitcoin’lerin ABD doları karşılığındaki değerini ise açıklamadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl