Tim Draper: Bitcoin devrimi, İnternet devriminden daha büyük

Tim Draper, ABD'nin Manhatten şehrinde düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada Bitcoin'in İnternet'ten, Rönesans'tan, Demir Çağı'ndan ve Sanayi Devrimi'nden daha büyük olduğunu ifade etti.

Silikon Vadisi efsanesi ünlü yatırımcı ve girişimci Tim Draper, ABD’nin Manhatten şehrinde düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada Bitcoin‘in İnternet’ten, Rönesans’tan, Demir Çağı’ndan ve Sanayi Devrimi’nden daha büyük olduğunu ifade etti.

Bitcoin’deki yatırımının Tesla, Hotmail ve Skype’taki ilk yatırımlarına kıyasla nasıl bir yatırım olduğu sorusuna Tim Draper, Bitcoin’in bu yatırımların hepsinin birleşiminden daha büyük olacağını söyledi.

‘Bütün dünyayı etkileyecek’

Ünlü milyarder, “Bu bütün dünyayı etkileyecek ve hayal ettiğinizden daha hızlı ve daha yaygın bir şekilde etkileyecek.” şeklinde konuştu.

Lider girişim şirketleri Draper Associates ve DFJ’nin kurucusu olan Draper, Bitcoin’in dört yıl içerisinde 250 bin dolar seviyesine çıkacağı tahminini tekrarladı.

Draper kripto paralar hakkındaki görüşünü ise, “Beş yıl içinde itibari para ile kahve almaya çalışacaksınız ve size gülecekler çünkü kripto para kullanmıyor olacaksınız. Artık itibari para gerçekten istemeyeceğiniz bir noktaya gelecek.” şeklinde ifade etti.

‘Bitcoin, Wells Fargo’da bekleyen paradan daha güvenli’

Cumartesi günkü tartışmada Financial Times yönetici editörü Gillian Tett, Bitcoin’in volatilitesini ve yatırımcılara yönelik risklerini vurguladı, Draper ise buna cevap olarak, Bitcoin’in Wells Fargo’da bekleyen paradan daha güvenli olduğunu söyledi.

Overstock.com CEO’su Patrick Byrne Draper’la birlikte Bitcoin lehine konuştu ve güvenlik konusunda da aynı şekilde tepki gösterdi. Byrne, “Bitcoin tarihteki her şeyden daha çok hack saldırısına uğramıştır ve asla yenilmemiştir.” ifadelerini kullandı.

CoinMarketCap.com’a göre 1.500’den fazla kripto para birimi olmasına rağmen Draper, Bitcoin’in şu andaki liderliğini pazar payından dolayı devam ettirerek uzun vadeli kripto savaşını kazanacağını söyledi.

Bitcoin’leri 268 milyon dolar değerinde

Efsane yatırımcı, 2014 senesinde 30 bin Bitcoin almıştı. CNBC’ye Aralık ayında verdiği demeçte o Bitcoin’leri hala elinde tuttuğunu söylemişti. Eğer hala elinde tutuyorsa, Draper’in Bitcoin’leri 268 milyon dolar değerinde.

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl