Brian Kelly: Bitcoin, 1980’lerin internetine benziyor

CNBC'nin finans yorumcusu Brian Kelly, CNBC ekranlarında Bitcoin'in 1980'lerdeki internete benzediğini söyleyerek teknolojinin hala ilk aşamalarında olduğunu vurguladı.

CNBC’nin finans yorumcusu Brian Kelly, CNBC ekranlarında Bitcoin‘in 1980’lerdeki internete benzediğini söyleyerek hala ilk aşamalarında olduğunu vurguladı.

Bitcoin’in potansiyeli sorulduğunda Kelly, kriptoyu 1995’teki internet ile karşılaştırılabilir bir şekilde görürken artık 1980’lerin internetinin daha iyi bir karşılaştırma olabileceğini söyledi.

Kelly, sözlerinin devamında, “Bu teknolojinin işe yarayacağını düşünüyorum, zaman değişiyor, ama kripto paranın daha çok erken günleri, dolayısıyla büyük dalgalanmalar görebiliriz” ifadelerini kullandı.

Kelly, Bitcoin’i ilk internet şirketleri Cisco ile Microsoft’la karşılaştırıyor ve Bitcoin’i Cisco’nun router’ı ve internet protkolleriyle eşleştiriyor, bununla birlikte Bitcoin’in bir şirket olarak düşünülmesinin yanlış olduğunu vurguluyor.

Yeni yılın başından beri Bitcoin’in düşüşü Tom Lee’ye göre vergilerden dolayıydı. Kelly de Lee’nin bu fikriyle aynı görüşte.

Başka bir röportajında ise Kelly, Tim Draper’in Bitcoin’in 2022 yılına kadar 250 bin dolar olacağına ilişkin değerlendirmesini desteklediğini ifade etti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl